komende seizoen geldt een zelfde regeling, alleen moeten dan de beker winnaars zondag- en zaterdagvoetbal tegen elkaar kampen om één plaats. Daarbij gaan wij van de veronderstelling uit dat de eerste divisie nog steeds uit 19 clubs blijft bestaan Ajax en FC Twente troffen het beide met de loting voor de tweede ronde. De Amsterdammers kregen een thuiswedstrijd tegen Eindhoven, die zij overigens maar ternauwernood met 32 wonnen. FC Twente deed het wat royaler tegen het eveneens bezoekende SC Veendam, dat met 41 werd verslagen. In de derde ronde was het resultaat van Ajax beter dan dat van de Ensche- dëers. De Ajacieden versloegen thuis Roda JC met 30. FC Twente daaren tegen had in de lastige uitwedstrijd tegen FC Den Flaag een verlenging nodig, waarbij de stand 22 bleef, waarna strafschoppen in het voordeel van Drost c.s. beslisten. Aldus was de kwartfinale bereikt en daarin zijn sinds enkele jaren dubbele wedstrijden nodig, waarbij het Europacup-systeem wordt gevolgd. Ajax lootte weer niet slecht, namelijk tegen de eerstedivisieclub Fortuna SC. Toen het in Sittard 02 werd was het voor de Amsterdamse club een gemaakte zaak. Ook thuis won Ajax met 20. FC Twente daarentegen moest met het sterke AZ'67, de bekerwinnaar van het vorige seizoen, af rekenen. Op eigen veld kwamen de Twentenaren niet verder dan een gelijk spel (11) en zonder twijfel waanden de Noordhollanders zich al in de halve finale. Zij werden in de Alkmaarder Flout echter zeer verrassend met 20 geklopt. Ook in de halve finale moesten de betrokken clubs tweemaal tegen elkaar in het veld en opnieuw had Ajax het op papier veel gemakkelijker dan FC Twente. De Ajax-ploeg moest het namelijk opnemen tegen Volendam, dat overigens voor een ferme verrassing had gezorgd door Sparta R. uit te schakelen. In Volendam werd het 00 en toen de Spartanen enkele dagen later voor de competitie in Volendam gemakkelijk wonnen, leek er geen vuiltje aan de Rotterdamse lucht. Volendam zegevierde echter op Spangen met 20 en moest nu dus proberen Ajax eveneens een beentje te lichten. Welnu, in geen van beide wedstrijden wonnen de Amsterdammers. In Volen dam werd het 33, in Amsterdam 11 en aangezien nu de uit gescoorde doelpunten dubbel telden, kwam Ajax niet onfortuinlijk in de finale. FC Twente daarentegen moest het opnemen tegen PSV, dat fel belust was op bekersuccessen, nu de landskampioenen het in de competitie niet zo best deden. De PSV-ers leken in Enschede de buit zo goed als binnen te heb ben toen zij een kwartiertje voor het einde met 21 voorstonden. Toen echter kreeg FC Twente een bevlieging. Dat gold speciaal voor Kick van der Vall en geruchten willen dat die speler extra geprikkeld was omdat de club te kennen had gegeven aan het eind van het lopende seizoen de verbintenis te willen beëindigen. Mede door twee fraaie doelpunten van Van der Vall werd het een sensationele 42-zege voor FC Twente. En aangezien de ploeg in Eindhoven tegen het teleurstellende PSV de score tot 10 beperkt kon houden, kwamen de mannen uit Enschede door betere doelcijfers in de finale. En een elftal dat in staat is AZ'67 en PSV uit te schakelen, is heel wat mans. Dat zal Ajax wel terdege beseffen. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 9