AJAX - FC TWENTE i BEKERFINALE Redactie en administratie Uitgave Recla-Service b.v. Noordernesse 12, Westmaas, Telefoon 01864-2409 Bank: Spaarbank Rotterdam Verzorging- en advertentie exploitatie: Joop Groeneweg Redakteur: Ir. A. van Emmenes door Ad van Emmenes De eindstrijd om de KNVB-beker ook wel Nederlandse Voetbalbeker genoemd, kan men zonder enige overdrijving één van de hoogtepunten van het Nederlandse voetbalseizoen noemen. Het zou wel overdreven zijn te zeggen dat de bekerwedstrijden in ons land even populair zijn als in andere landen. Denk alleen maar aan de Engelse Cup en de allang beroemde Cup Final, die ieder jaar een kleine honderd duizend mensen naar het Wembley-stadion trekt. Wat de belangstelling voor Nederlands bekervoetbal betreft, kan zonder meer worden vastgesteld dat die gemiddeld achter blijft bij die voor competitievoetbal. Heel globaal gezegd kan men als zijn mening te kennen geven dat de beker in ons land niet bepaald populair is. Toch heb ik, wat de finale betreft, het woord hoogtepunt durven gebruiken. De reden is heel eenvoudig: de winnaar van de KNVB-beker mag meedoen aan het Europees toernooi van bekerwinnaars met als einddoel Europa-Cup II. Alleen ais de beker wordt gewonnen door de landskampioen mag de verslagen finalist zijn plaats innemen, omdat de kampioen uiteraard naar het behalen van Europa-Cup I streeft. Tegen het einde van het bekertournooi is de publieke belangstelling ge woonlijk duidelijk stijgend. Dat is begrijpelijk omdat ook het bereiken van een plaats in de finale al als een aantrekkelijke verrichting wordt beschouwd. En de finale zelf zal niet licht een uitverkocht Feyenoord-stadion trekken al is het een paar maal wel gebeurd maar op veel publiek mag altijd worden gerekend met natuurlijk vooral de supporters van beide clubs in aanzienlijke contingenten. Nu, op dinsdag 15 mei, zal dat stellig het geval kunnen zijn. Ajax en FC Twente hebben ploegen die in staat zijn met hun spel mensen te trekken en beide clubs zijn er vanzelfsprekend op gebrand deze belangrijke wed strijd te winnen. Vooral de Twentenaren, mag ik wel zeggen, want het is hun enige kans om het volgend jaar Europees voetbal te spelen. Tenzij Ajax wint en later ook kampioen van Nederland wordt. Zo bezien zijn de Twentse voetballiefhebbers even vurige Ajax-aanhangers 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 3