rafica drukkerij -uitgeverij voor al uw drukwerken in boekdruk en offset SPANNING Het zijn drukke tijden voor Ajax. De ploeg wordt nauwelijks enige rust gegund want de wedstrijden volgen zich zeer snel op. Door de ongewone lange winter stop hebben de competitiewedstrijden zich opgehoopt terwijl daar tussendoor ook nog het bekerprogramma moet worden afgewerkt, waarvan dus vanavond de tweede beslissende wedstrijd voor een finaleplaats tegen Volendam. Het is bepaald geen ondenkbare zaak dat het elftal op den duur toch onvermijdelijk aan kracht wat zal moeten inboeten. Het zijn ook geen geringe wedstrijden ge weest welke reeds gespeeld zijn (en met goede resultaten) en het programma wat nog te wachten staat liegt er ook niet om. Denk alleen maar aan de strijd te gen Feyenoord zondag a.s. ten aan- sdhouwe van een afgeladen Feyenoord- Stadion. Het is voor de Rotterdammers lang geleden dat het stadion volledig uitverkocht was. Dat was om precies te zijn in 1976 tegen, u raadt het natuur lijk, wie anders dan Ajax. Een sleutel wedstrijd is de ontmoeting voor beide ploegen wel te noemen maar dat is het vanavond voor Ajax tegen Volendam ook. De eerste wedstrijd verliep voor Ajax deels erg moeilijk. Het is en blijft onvermijdelijk dat enige vorm van on derschatting van de tegenstander een onuitroeibare gedachte is. Telkens keert dit verschijnsel weer terug. Uiteraard niet alleen bij Ajax, maar overal treft men dat aan. Een elftal verricht tegen zware of moeilijke tegenstanders goede prestaties, ontmoet dan een op papier zwakkere tegenstander en betreedt deze opponent dan met de gedachte van dat- doen-we-wel-even! De juiste instelling ontbreekt en zie daar wat er gebeurt: 2-0 achterstand na 45 minuten. In vele gevallen een nauwelijks te overbruggen Dick Schoenaker bv elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232847 directie w. van steenbergen en zoon

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 5