Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten door goals van Ray Clarke, die scoorde uit een strafschop, Tscheu La Ling en Frank Arnesen zelfs een 3-2 voorsprong namen. Tja, dat het 3-3 werd via Plat, was misschien wel het beste en eerlijkste. Vanavond moet Ajax het karwei afmaken. Een gelijkspel in een uitwedstrijd wordt altijd als gunstig beschouwd, want met een minieme overwinning in het thuisduel kan dan de volgende ronde bereikt worden, in dit geval de finale. Mocht Ajax inderdaad de eindstrijd van het toernooi om de KNVB-beker be reiken, is dat voor de hoofdstedelijke formatie de elfde keer. De ontknoping werd overigens lang niet altijd winnend afgesloten. Vorig seizoen nog ging Ajax ten onder tegen AZ '67. In het Olympisch Stadion werd het 1-0 voor de Alk- rnaarse runner-up. Filosoferen over de toekomst is mooi, maar ook (te) makkelijk. Terug dus naar de realiteit, naar de wedstrijd Ajax - Volendam. Eerder dit seizoen trof de bri gade van Cor Brom FC Volendam ook al in De Meer. Die confrontatie liep uit op een royale 7-3 triomf. De resultaten van het vorig seizoenAjax - Volendam 1-2 en Volendam - Ajax 1-6. We mogen aan de hand van die uitslagen concluderen, dat er in een duel tussen beide clubs altijd wel het een en ander te beleven valt. Terwijl Ajax in de competitie bovenin een belangrijke rol speelt, behoort Volen dam tot de hoofdfiguren in het degradanten-bal. Dat mag verbazing wekken bij de voetbalkenner. Volendam is namelijk veel te goed voor de eerste divisie en hoort thuis in de middenmoot. Het zou daar mogelijk ook gestaan hebben als trainer Jan Mak dit seizoen niet zo vaak geconfronteerd was geweest met bles sures. Spelers als Theo Vonk en Cor Zonneveld zijn zelfs helemaal ongeschikt bevonden voor het spelen van profvoetbal en uit de selectie verdwenen. Eddie Kraal sukkelde maandenlang met een spierblessure en söhijnt ook nu nog alles behalve topfit. Zo kunnen we meer voorbeelden noemen. Jan Mak spreekt nu al van „een seizoen om nooit te vergeten". Volendam zit in de hoek waar de klappen vallen. Het beschouwt de bekerstrijd met Ajax dan ook voornamelijk om wat zelfvertrouwen te winnen. De wijdbroeken zullen zich van avond niet lijdzaam naar de slachtbank laten leiden, want al is het bereiken van de finale van de KNVB-bekerstrijd dan niet het voornaamste doel van Mak en zijn maten, een stunt is natuurlijk nooit weg. Bij: Is het een grote of kleine aanrijding Rijksstraatweg 202-204, 1115 AV Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 Wat men noemt: een ongeoorloofde „sliding" kunt u uw wagen laten Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 4