sporthuis lonnie I ronk i adidas wtroö s® bv7 <Z> voor kwaliteit en service quick elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming -i /-pi t» 1 1 Dealer: j j- PUMA Badkleding: HEINZELMANN - TRIUMPH - TWEKA I Voorverkoop Middenweg 147, Amsterdam-Oost, Tel. 946257 AJAX vóór de wedstrijd wordt er over gesproken. Worden ook vaak punten verloren, omdat men in feite al met de wedstrijd tegen Ajax bezig is. Hoe vaak gebeurt het niet, dat een club weken achtereen nauwelijks iets presteert, maar juist tegen Ajax lijkt men op vleugels te voetballen. Die handicap heeft Ajax dan: altijd een uiterst gemotiveerde tegenstander aan te treffen, die vooral bij wedstrijden op eigen terrein voor eigen publiek nu wel eens wil laten zien waar het werkelijk toe in staat is. En wat is dan mooier om juist tegen Ajax zegevierend uit de strijd te komen. Er waren zelfs clubs, die na afloop een ereronde op het veld hielden alsof een landstitel was binnengehaald om vaak de weken daaropvolgend hopeloos te falen. Denkt u niet dat de jeugdelftallen van Ajax hier geen last van hebben. Ook op dat niveau geldt in feite precies hetzelfde. Een extra gemotiveerde tegenstander, die nu wel eens wil laten zien dat kleine onbekende clubs ook meetellen. Extra hard wordt er vaak tegen de Ajax-jeugd gevoetbald. De underdog tegen het machtige Ajax. Terwijl vergeten wordt dat Ajax ook maar bestaat uit jongens van eenzelfde leeftijd als waartegen gespeeld wordt. Het komt zelfs voor, dat C-juniores (12 t.m. 14 jaar) extra hard en frequenter gaan trainen in de weken voorafgaande aan de competitiewedstrijd tegen Ajax. Zo extreem is het door gewerkt. De blessures bij de Ajax-jeugdigen zijn vaak niet onaanzienlijk. De scheidsrechters treden niet streng genoeg op tegen de vaak grove overtredingen. Natuurlijk, de Ajax-spelers zijn ook geen lieverdjes. Maar het gebrek aan tech niek, wat veel tegenstanders van Ajax hebben, probeert men vaak te compenseren door een enorme inzet en hardheid waarbij men vergeet te voetballen. Gelukkig is het nog altijd zo, dat Masse zich niet laat verloochenen en dan ook regelmatig zegeviert. Toch schieten de Ajax-jeugdigen soms vooral fysiek te kort. Aan de andere kant is het zo, dat vooral in het pupil!envoetbal de tegenstand soms ver te zoeken is en dat uitslagen van 15-0 en meer niet vreemd zijn. Dit komt de ontwikkeling van de spelers niet ten goede. Voetbal is natuur'ijk winnen, maar eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1979 | | pagina 6