Clubhuis Ajax Voorland moeilijk kan beweren dat het formidabel op dreef is. Na een goed resultaat tegen de Noordhollanders gloort aan de horizon misschien toch nog een beetje hoop voor de UEFA Cup-wedstrijd van aanstaande woensdag, als Ajax tegen Honved Boedapest een 4—1 achterstand moet zien uit te poetsen. Een opbeurend re sultaat tegen Volendam helpt de Aja- cieden ongetwijfeld psychologisch een heel eind op weg. De competitie in de eredivisie heeft aan de top overigens een zeer interessant verloop en is nauwelijks te vergelijken met vorig seizoen, toen PSV vanaf de eerste de beste wedstrijd de dienst uit maakte. Nu staan meer clubs te dringen voor de etalage, waarin de landstitel uit gestald ligt. Met name Roda JC lijkt dit seizoen hard op weg om zich als topclub te vestigen. Naast Ajax en PSV zijn vervolgens vooral AZ '67 en Feyenoord de clubs die de top van het klassement vormen. Wat AZ '67 betreft, mogen we opmer ken dat de Alkmaarse formatie na een stroef begin langzamerhand aardig op dreef is geraakt. De punten stromen de wim Meutstege laatste weken zonder mankeren binnen. Als dat zo doorgaat zal AZ '67 zeer zeker een van de grote favorieten voor het kampioenschap blijken te zijn. En dat is toch knap voor een club die na een serie missers door velen, niet onbegrijpelijk, in een vroeg stadium van de competitie als uitgerangeerd werd beschouwd. De middenmoot van de eredivisie is breder dan ooit. Verondersteld moet daarom worden dat er heel wat punten (25 tot 28) nodig zullen zijn om de degradatie naar de eerste divisie te ontlopen. Een van de clubs die momenteel gezien wordt als een degradatieklant is Volendam. Wij zijn echter van mening dat Volendam zich in de tweede seizoenhelft zal herstellen en alsnog in de middenmoot zal finishen. Dat optimisme is onder meer gebaseerd op het feit dat Volendam-trainer Jan Mak de afgelopen maanden overspoeld is met blessures van spelers en daarom soms de grootste moeite had om een volwaardig elftal op de been te brengen. Volendam heeft kwaliteit genoeg. Dat zal mogelijk vandaag blijken. Het zou niet de eerste keer zijn in De Meer, waar Volendam vorig jaar Ajax zelfs met een 1-2 overwinning pijnlijk verraste. AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune Geopend elke dag vanaf 11.00 uur Lage prijzen, o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1,25, frisdranken 1,belegde broodjes 1,25 Uw gastheren CAREL en TOM KAMLAG Telefoon 935133 Ook voor uw recepties partijen vergaderingen klaverjassen 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 4