Het zou niet zo moeten zijn! Comité van Aanbeveling Wim Polak, burgemeester van Amsterdam Louis Kuijpers, wethouder van sportzaken Jacques Hogewoning, voorzitter betaald voetbal KNVB Jaap van Praag, ere-voorzitter van Ajax dr. Hans Tetzner Organisatie Erewedstrijd Johan Cruijff Jack van Zanten en Cor Coster door Rinus Michels Vanavond onder de felle schijnwerpers van het Olympisch stadion, in een vertrouwde omgeving, gaat „Cruijffieafscheid nemen. Afscheid van een actie ve voetballoopbaan en een vaarwel aan zijn grootste bewonderaars, het Amster damse publiek. Het zou niet zo moeten zijn! En, na zijn optreden van deze avond, zullen we 't er allemaal volmondig over eens zijn: „Moet dat nu werkelijk?" Helaas heeft „El Maestro"het zo gewild. Een afscheid op het toppunt van zijn roem en kun nen. Een besluit, dat hem als sportman, als speler ten voeten uit tekent: „De perfectie nastrevend en van zichzelf eisend".Geen Cruijff in het veld, die van zichzelf weet, dat hij vandaag of morgen in het voetbalgevecht moet gaan mar chanderen met zijn gaven en krachten. Het afscheidsapplaus zal klinken voor een flonkerende, niet voor een tanende ster. In veertien jaren groeide het iele manneke uit het Betondorp uit tot een wereldvermaarde voetbalpersoonlijkheid. Zijn verdiensten zijn niet alleen die van de begenadigde voetballer, de kwikzilverige, met zijn onnavolgbare acties, zijn unieke goals en briljante passes. Hij rijpte tevens tot een speldirigent. Een man, die al spelende in staat was door raad en daad het team optimaal te doen functioneren. En als dat nog niet genoeg was: „A Is een briljant leerling van zijn schoonvader C. Coster, schudde hij de KNVB familie wakker en bracht daarmee mede het Nederlands elftal op het goede spoor naar de glorierijke ja ren. Vanavond valt het doek voor Johan de grote, Johan de leider, Johan de lasti ge. Hopelijk zullen we hem terugzien op het voetbaltoneel. Een vaarwel als spe ler zullen we moeten gedogen, helaas. Doch z'n ervaring, z'n inzicht en vooral grote liefde voor het spel gaan hopelijk voor voetballend Nederland niet verlo ren. Johan, bedankt voor het vele voetbalgenot en ik hoop van harte, tot een spoedig weerziens in de voetballerij. Samenstelling „Johan, 't is mooi geweest" Heineken Nederland BV door: Reinout Beishuizen Cees Oostrum Jan Schapink Koos Schipper De Snelle Studio voor Art Copy b.v. Cees van Nieuwenhuizen, chef sportredactie van Het Parool Druk: Henkes Senefelder B.V., Purmerend Met medewerking van o.a. Rinus Michels Johan Cruijff Dick van Gangelen, sportredactie Het Parool John Frederikstadt Mare Abbink 1978, Heineken Nederland BV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 3