Oude sterren als smaakmakers Vermoedelijke opstelling Net als bij Cruijffs afscheidswedstrijd in Barcelona (27 mei) speelt oud-Ajax ook een voorwedstrijd bij het laat ste optreden van de legendarische nummer 14. Net als in de Catalaanse hoofdstad zijn de veteranen van Barcelo na de tegenstanders van Cruijffs voormalige Amster damse ploeggenoten. In Spanje verloor de „oude glorie" van Ajax met 5-3, vooral door toedoen van Barcelona's beroemdheid-op-leeftijd Luis Suarez, die vanavond ook in het Olympisch Stadion weer van de partij is. Tegen over zich zal de voormalige Spaanse maestro in ieder ge val vinden: het merendeel van de spelers, waarmee Cruijff in 1966 zijn eerste landskampioenschap met Ajax veroverde, namelijk Gert Bals. Theo van Duivenbode, Tonnie Pronk, Frits Soetekouw, Bennie Muller, Sjaak Swart. Co Prins en Klaas Nuninga. Van dat kampioens team van twaalf jaar geleden ontbreken Piet Keizer en Henk Groot, die niet meer spelen, en Wim Suurbier, die verplichtingen in Frankrijk heeft. Oud-Ajax beschikt verder over Jan Fransz. Werner Schaaphok, Ger van Mourik, Cees Groot, Bertus Hoogerman, Piet Ouderland en Dick van Dijk. Salo Muller zal als coach optreden van de formatie, die zich via een oefenwedstrijd bij Olympia Gouda op het duel van vanavond voorbereidde. De spel- leiding is in handen van Leo Horn (eerste helft) en Frans Derks (tweede helft). Hieronder volgen de vermoedelijke selecties van Ajax en Bayern München zoals zij vanavond zullen aantreden. De rugnummers van het team van Bayern München waren nog niet beschikbaar op het moment, dat deze folder in produktie was. Maar bij aanvang van de wedstrijd zullen de namen en daarbij behorende rugnummers omgeroepen worden, zodat u in de gelegenheid bent om deze laatste zelf in te vullen. Ajax Wisselspelers Bayern München Wisselspelers 1 P. Schrijvers 1 P. Jager S. Mayer K. Augenthaler 3 W. Meutstege 1 R. Tervoort J. Kapelmann P. Gruber 5 R. Krol 4 J. Everse K. Niedermayer U. Hoeness 2 P. van Dord 9 J. Zuidema G. Schwarzenbeck N.Janzen 6 S. Lerby 11 D. Schoenaker U. Horsmann M. Jol 15 J. Erkens 12 G. Meijer W. Rausch W.Junghans 8 F. Arnesen 13 C. Zwamborn B. Oblak F. Kloo 10 S. Tahamata 16 P. Wijnberg P. Breitner W. Reisinger 14 T. La Ling 17 R. Kaiser B. Dürnberger K. Wohland 7 R.Clarke 18 E. Cramer G. Muller 9 J. Cruijff 19 C. v. d. Brink K. Rummenigge 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 17