%/óre tyeóreutdt Clubhuis Ajax Voorland CAREL en TOM KAMLAG Telefoon 935133 enz. De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel. 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers INSTUIF Bij eerdere gelegenheden in dit stadion heeft u iets 'kunnen beluisteren en lezen omtrent het initiatief van Ajax te komen tot een instuif van jeugdvoetballers teneinde jong talent te ontdekken. Een erg belangrijke zaak wanneer men zich bedenkt dat aanvoer van jong talent uit eigen jeugd in ieder opzicht de beste manier is om het eerste elftal op een niveau te houden waar Ajax thuis hoort. Dat wil overigens niet zeggen dat Ajax nooit meer een speler van buitenaf voor veel geld zal aantrekken. Dat hangt van de omstandigheden af. Maar op dit moment zoekt men het in eerste instantie in eigen gelederen. Ajax moet nu eenmaal hoge eisen stellen aan een voetballer die in de club wil gaan spelen. Het is geen eenvoudige zaak jong talent te vinden. Daarom dat Ajax, ook al eens eerder, onlangs besloot wederom een instuif te houden voor jeugdvoet ballers van 8 tot en met 18 jaar. Iedereen kon zich op 19 oktober jl. bij Ajax melden voor een proefwedstrijd. Voor jongens, welke zich nog niet aan een club hadden gebonden, bestonden geen voorwaarden. Men had slechts te zorgen voor een eigen voetbaluitrusting. Voor hen, die wel reeds van een voetbalclub lid waren, bestond de voorwaarde dat men van die club een schriftelijk bewijs van geen bezwaar en toestemming moest kunnen overleggen. Het is Ajax uiteraard met dit soort voetbalhappenings niet te doen om allerlei clubs in den lande buiten hun medeweten om te ver zwakken door talenten weg te trekken. Het is een volkomen open zaak. Vooral gezien het feit dat de clubs in het land hun medewerking in deze moesten geven, waren de verwachtingen voor de opkomst onduidelijk. Men had eigenlijk geen idee hoeveel jongens zich bij Ajax zouden aanmelden. Welnu, de opkomst was formidabel. Maar liefst 450 voetballers uit het hele land meldden zich bij Ajax. Een enorm succes, zonder meer, zeker ook mede te danken aan het feit dat veel spelers uit het eerste elftal van Ajax aanwezig waren om talent op te sporen. Ook Johan Cruijff gaf acte de présence en u kunt zich voorstellen hoe een keepertje van acht of negen jaar zich voelt wanneer voetballers als Tahamata, Clarke of Cruijff schoten op zijn doel afvuren. Na een strenge selectie bleven van de 450 voetballers ongeveer 90 spelers over, die in de komende kerstvakantie nog eens zullen worden uitgenodigd naar Ajax te komen voor een tweede Ook voor uw recepties AJAX-STADION t.o. vak K-Reynoldstribune narfiien geopend elke dag vanaf 11.00 uur partijen vergaderingen Lage prijzen, o.a. koffie 1,10, pils en jenever 1,25, frisdranken 1,belegde broodjes 1,25 Uw gastheren klaverjassen 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 8