Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten DE AJACIED, vereniging van Ajax-supporters Inlichtingen: Mielweg 52, Lunteren, Postgiro 2302652 naar zijn derde landstitel in vier jaar raasde, kregen de Eindhovenaren terecht de favorietenrol toebedeeld. Datzelfde PSV ligt nu drie punten achter op Ajax. De Amsterdammers gaan fier aan de leiding. Ook zonder de naar Anderlecht vertrokken Ruud Geels blijkt het te kunnen scoren. Drieëndertig goals in tien wedstrijden. Geen club die dat Ajax na deed. Dat salvo doelpunten geeft aan hoe offensief de rood-witten dit seizoen opereren. Onder trainer Cor Brom is aanvallen troef. En tegen NEC dan? zult u mis schien vragen. Inderdaad in de Nijmeegse Goffert koos Brom afgelopen zondag voor het eerst dit seizoen bewust voor een wat meer behoudende rol. Zeer be grijpelijk overigens. Zonder de geblesseerde Ruud Krol, die als Grote Leider van het huidige Ajax geldt, en ook zonder Pim van Dord zijn de Amsterdammers kwetsbaarder dan anders. Door een minder aanvallend concept kon dat worden opgevangen. Een tactisch succes voor Cor Brom dus, die 2-0 zege op NEC. Wat Feyenoord betreft. De Rotterdammers wonnen afgelopen weekeinde royaal van Vitesse (3 0). Een week eerder echter werden Jezek en zijn mannen ver rassend gewipt door Volendam in het KNVB-beker-toernooi. Dat wijst op on evenwichtigheid. Het jeugdige team is nog niet constant genoeg. Op papier is Ajax vanavond dan ook licht favoriet. Het verloor tot nu toe slechts eenmaal in de competitie (tegen MVV) en schitterde onder meer tegen landskampioen PSV. Voorspellingen zijn bij duels tussen Ajax en Feyenoord evenwel zeer riskant. De aparte sfeer, de prestige die op het spel staat, de historische achtergrond enz. geven aan Ajax - Feyenoord altijd een speciaal karakter. Voorspellingen zijn zinloos, bewijst het verleden. In een dergelijke krachtmeting spelen te veel andere factoren mee. Vorig seizoen werd het 2 - 2 in Amsterdam, de wedstrijd in de Rotterdamse Kuip leverde eveneens een gelijkspel (1 - 1) op. Dat waren toen uitslagen die zeker niet verwacht werden, gezien het toenmalige klasseverschil tussen Ajax en (middenmoter Feyenoord. Bij: Is het een grote of kleine aanrijding Rijksstraatweg 202-204, 1115 AV Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" kunt u uw wagen laten Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 4