Neeskens, Swart en zovele andere jongens. Driemaal Europa Cup I, de wereld beker, de Super Cup, KNVB-beker 't jonge, jonge, jonge dat was wat. Ja, dat werk hier kost me veel tijd, ik werk hier vaak lang. Maar ach, ik heb er lol in, kan fijn met de jongens opschieten met de trainers en, zoals ik reeds zei, ik ben niet getrouwd - ja, anders zou ik dat allemaal niet kunnen doen, neen, stel je voor - enne ik voel me zo ook wel een beetje nauw bij de zaak betrokken, vooral als er successen zijn Zondagsmorgens ben ik gewoonlijk om negen uur hier. Drink ik eerst een bak kie koffie bij Greet en Jan (het concièrge-echtpaar. Red.). Daarna ga ik alles klaarmaken. Voor een uit-wedstrijd bijvoorbeeld moeten er noppen worden mee genomen van verschillend kaliber, sleutels om die noppen eventueel te verwisse len (neen, bij een uit-wedstrijd ga ik gewoonlijk niet mee), reserve-spullen in pakken, koffers klaarmaken ja, alles bij elkaar komt er nog wel wat kijken. Na een thuis-wedstrijd begin ik direct na afloop aan de schoenen, dat betekent, dat ik dan wel tot een uur of zes bezig ben. Maar de andere dag bij de training is alles weer piekfijn voor elkaar. Kijk, komt de ploeg laat terug van een verre uit-wedstrijd, dan ga ik 's maandags pas weer aan de slag. Moeten de jongens de volgende maandag bijvoorbeeld op het vliegtuig i.v.m. Cup-wedstrijden, ja, dan handel en werk ik natuurlijk naar omstandigheden. Maar dat zien we dan wel het komt altijd in orde met Sjaakie. Wat ik ook tot taak heb genomen is het inschenken van de thee voor de rust. Die komt van boven, van Ferron. Zo ongeveer 10 minuten vóór de spelers binnen komen schenk ik in. Anders kun nen ze niet drinken is het te heet. Enfin, werk „zat". en ik hoop het nog lang te mogen en kunnen doen. En als dan de ploeg ook maar een beetje lekker blijft draaien voel ik mij er „happy" bij." Wel, nog vele goede en gezonde jaren zijn Sjaakie van harte gegund. Mart. J. W. Middendorp AjaxAtletico Bilbao - Lerby, heftig belaagd, scoort en brengt de stand op S0 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 17