Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten veld weer ingesprongen was. De Westduitse arbiter maakte net zo'n blunder als zijn Nederlandse collega Beukman een aantal jaren terug in de wedstrijd De Graafschap Haarlem, toen die een schot dat langs de paal via een reclame bord terugketste tot goal promoveerde. Als club kan je nog zoveel protesteren, het helpt allemaal niets. Zo zijn de regels van de UEFA nu eenmaal. Maar het moet duidelijk zijn dat zo'n be slissing die door iedereen als „onjuist" wordt bestempeld behalve een machte loos gevoel ook een gevoelen van wraak, van revanche opwekt. Ajax zal derhalve vanavond het veld instappen met de meer dan vurige wens om „iets" recht te zetten. Trainer Cor Brom zal weinig woorden nodig hebben om zijn spelers op te peppen. Hoe moeilijk het ook in eerste instantie lijkt om Atletico Bilbao na de 2 - 0 nederlaag in Spanje nog uit het UEFA-Cup-toernooi te gooien, onmogelijk is het natuurlijk niet. Scoren gaat Ajax dit seizoen tenslotte erg goed af en daarom is er alle reden om in elk geval een spectaculair voetbalgevecht te verwachten. Afgelopen weekeinde bewees Ajax nogmaals dat het makkelijk doelpunten maakt. De 4 - 0 overwinning op FC VVV bracht Ajax' doelsaldo in de compe titie op 27-6. Een riante score voor de ranglijstaanvoerder, die komend weekeinde in Maastricht geacht wordt op de goede weg door te gaan tegen MVV. Maar eerst is er vanavond de botsing met Atletico de Bilbao. We hebben al uitgebreid géhad over „het doelpunt", echter nog niet over het eerste doelpunt dat Ajax moest incasseren. Ook al geen gelukkig moment in de wedstrijd. Doelman Piet Schrijvers stompte een voorzet met zijn vuisten uit zijn doel gebied, maar de bal ketste ongelukkigerwijs tegen het been van Pim van Dord en sprong zó over de doellijn. Aanvoerder Ruud Krol sprak na afloop dan ook zeer begrijpelijk de woorden „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Een tegenstander die niet één keer zelf scoort, maar wel met 2-0 wint. Ongelukkiger spelen was voor Ajax niet mogelijk." Het zou een aanfluiting zijn als Ajax door die dubbele Spaanse pech vanavond uitgeschakeld wordt. De kans bestaat. Maar laten we niet al te pessimistisch zijn. Wie weet heeft de roodwitte brigade dit keer wel het geluk op zijn hand De AJAX-selectie Bij: Is het een grote of kleine aanrijding Rijksstraatweg 202-204, 1115 AV Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 Wat men noemt een ongeoorloofde "sliding" kunt u uw wagen laten Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 4