Café 'Bobby Haarms' NIKON NEDERLANDS ELFTAL T-SHIRTPAKKET Ga na je hobby een pilsje drinken k'j Utrechtsestraat 6, Amsterdam Til en Bobby Telefoon 020-231914 naar Anderiecht verhuist, gaat innemen. De huidige selectie van Ajax heeft in Ruud Krol een uitmuntend aanvoerder. De veelvoudige international is een grote steunpilaar voor het vele jonge talent om hem heen. Van die talenten noemen we als voorbeelden Frank Arnesen (21), de Deen die onder Ivic is uit gegroeid tot een vaste kracht, en Simon Tahamata (eveneens 21), die als de „smaakmaker" van De Meer geldt. Ivic heeft een uitstekend oog voor talent en kan ook uitstekend werken met de jeugd. Jongen als Arnesen en Tahamata hebben de seizoenen onder Ivic alle kans gekregen zich te ontwikkelen tot waardevolle spelers die in de toekomst kunnen uitgroeien tot echte sterren. Ajax is overigens geen formatie van vedettes. Een paar uitzonderingen daarge laten (Krol, Geels en Schrijvers) bestaat het elftal uit namen die de voetballief hebbers over de wereld niet veel zullen zeggen. De kracht van Ajax is het collectief. Dat wordt terdege beseft door de spelers die de selectie vormen: Frank Arnesen, Aitze Bouma, Pim van Dord, Hans Erkens, Jan Everse, Ruud Geels, Peter Jager, Ruud Krol, Freek Lamain, Sören Lerby, Tscheu la Ling, Geert Meijer, Dick Schoenaker, Piet Schrijvers, Simon Tahamata, Chris Ver- kaik en Johan Zuidema. AZ '67 (Alkmaar) AZ '67 wordt vaak de club van de toekomst genoemd. Velen zien in de Alk- maarse formatie een nieuwe Nederlandse kampioen. Dit seizoen startten de Noordhollanders zelfs al als grote favoriet. AZ '67 bleek eöhter nog niet rijp voor een landstitel. AZ '67 is een betrekkelijk nieuw gezicht in de top van het nationale voetbal, dat jarenlang gedomineerd werd door clubs als Ajax, Feyenoord, PSV en FC Twente. De Alkmaarse opmars begon in het seizoen 1971-1972 met promotie naar de eredivisie. Vervolgens werd een vijfjarenplan opgesteld. Er is niet zelden door de concur- AZ '67 - bovenste rij v.l.n.r.: Rizah Meskovic, John Metgod, Bert van Marwijk, Ronald O O Spelbos, Hugo Hovenkamp, Willem van Hanegem; onderste rij: Jan Peters, Peter Arntz, Henk van Rijnsoever, Kees Kist, Kristen Nygaard Voor informatie: 030-432970

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 8