CLUB SATYRICON ,y*robo ^fev*® Noord-Holland zijn de Alkmaarders aanmerkelijk minder zelfverzekerd. Dat verklaart voor een deel waarom AZ '67 ondanks zijn „papieren" klasse nog niet heeft kunnen doorstoten naar de hoogste top in Nederland. Het Olympisch Stadion zal vanavond overigens nauwelijks „vreemd" terrein zijn voor AZ '67. De Alkmaarse fans zullen zich in de hoofdstad ongetwijfeld niet onbetuigd laten nu hun favoriete formatie de kans heeft historie te schrijven. Niet alleen op het veld, ook op de tribunes mogen we een sfeertje verwachten die deze bekerfinale waardig is. Een bekerfinale, nog maals gezegd, die alles in zich heeft om on vergetelijk te worden. AJAX (Amsterdam) Ajax is de succesvolste club uit de Nederlandse voetbalgeschiedenis. De prijzenkast van de Amsterdammers puilt uit door de overvloed aan blinkend eremetaal. Het is ondoenlijk om alle triomfen van Ajax op deze plaats op te sommen. We zullen ons daarom beperken tot de hoog tepunten, die overigens niet op de vingers van één hand te tellen zijn. Ajax bereikte viermaal de finale van het Europa Cup I-toernooi en sloot die eindstrijd driemaal winnend af. Ajax veroverde de wereldcup, de supercup, was in totaal 17 keer nationaal kampioen en palmde maar liefst zevenmaal de KNVB-beker in. Dat is kort samengevat de glorie van Ajax. De hoofdstedelijke topformatie beleefde zijn grootste successen in de periode Cruijff. Johan I was het symbool van Ajax' voetbalmacht in de wereld. Na zijn Johan Zuidema elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 Geopend maandag t.m. vrijdag van Roompotstraat 1 - Amsterdam-Z. - Telefoon 762420 12.00 tot (bij de RAI) - 10 minuten van Olympisch Stadion 01.00 uur

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 6