AGAM-KRONENBURG BV 5/ MERCEDES-BENZ Ster Occasions Gezien de royale overwinningen die de Amsterdammers de laatste weken in de competitie boekten, is het begrijpelijk dat de fans opnieuw een duidelijke zege verwachten. Laten we echter niet aan onderschatting van de tegenstander lij den. Sparta is de laatste seizoen zó sterk geworden, dat het best eens de 2-1 voorsprong met succes zou kun nen verdedigen. Laten we kijken naar de wedstrijden die Sparta de laatste weken speelde. Net als Ajax slaagden de Spartanen er in om een serie duels met klinkende cijfers af te sluiten. Nee, Sparta is geen „klein tje". Ajax moet op zijn hoede zijn voor de ploeg, die met name gevreesd is om zijn geweldige middenveld. In de middenlinie is Michel Valke de onbetwiste uitblinker. Dit onmiskenbare talent paart een uitstekende techniek aan een prima spelinzicht. Met zijn „magische" linkerbeen heeft hij al veel tegenstanders voor schut gezet. Een nieuwe Van Hanegem, juicht de sport pers. Het lijkt niet overdreven. Michel Valke wordt op het middenveld bijgestaan door de Brit Phil Henson en Leen de Goey, eveneens twee talenten die ruim boven de middelmaat uitsteken. In de voorhoede is de gevaarlijkste speler Ray Clarke. De Brit, vooral gevaarlijk met het hoofd, staat bij veel clubs in de belangstelling. Liverpool is er één van, maar naar het schijnt zijn ook Nederlandse clubs erg geïnteresseerd. Duidelijk is, dat hij ook in het Ajax-team niet zou misstaan. Bijvoorbeeld naast Ruud Geels, die als het even kan behouden moet blijven voor Ajax. Ook verdedigend zit Sparta, met een doelman als Pim Doesburg en verdedigers als bijvoorbeeld Balkestein en Meutstege, goed in elkaar. Nogmaals: Ajax wees op je hoede tegen dit Sparta. Afdeling nieuw verkoop en leasing naar maat Amsterdamseweg 186, Amstelveen, tel. 458151 met importeursgarantie Beethovenstraat 184, Amsterdam (500 meter vanaf de RAI) tel. 731303-735896, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen Ruud Krol 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1978 | | pagina 4