CLUB SATYRICON tro b DOELPUNTEN DODE elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Geopend maandag t.m. vrijdag van 12.00 tot 01.00 uur zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur Roompotstraat 1 - Amsterdam-Z - Telefoon 762420 (bij de RAI) - 10 minuten van Olympisch Stadion wij streven. En ook in komende jaren zullen velen met spanning uitkijken naar een nieuwe loting, vooral natuurlijk naar die voor de eerste ronde, want na die eerste schifting zullen normaal gesproken velen uit die lagere amateurklassen afvallen, fiet gaat juist om die mogelijkheid voor iedereen te kunnen loten tegen clubs als Feyenoord, PSV, Ajax of FC Twente. Iedereen heeft evenveel kans om in aanmerking te komen voor een wedstrijd tegen hooggeplaatsten in de eredivisie. En ook dan zijn verrassingen niet uitgesloten. Een voorbeeld was, dat toendertijd AZ '67 door IJsselmeervogels werd uitgeschakeld of toen in West-Duitsland Bayern München afging tegen een mij ontschoten Duitse amateurclub. Ook Engeland kan hierover meepraten. En in welk land is het bekervoetbal meer populair dan juist daar waar het voetballeven zo goed is. Het is bij mij maar een gedachte. Wie iets anders kan bedenken, mag het zeggen Ajax scoorde dit seizoen in de competitie dertig doelpunten in veertien wed strijden. Dat is gemiddeld 2,143 per duel. Tegen Ajax werd veertien keer raak geschoten. Net als in de vorige jaren neemt Ruud Geels de meeste doelpunten van de Amsterdammers voor zijn rekening. Tot nu toe elf. Frank Arnesen volgt met vijf treffers. Vervolgens vinden we op de scorerslijst Dick Schoenaker (3), Pim van Dord (3), Tscheu la Ling (2), Sören Lerby, Aitze Bouma, Johan Zui- dema, Geert Meijer, Ruud Krol en René Notten (ieder 1). Vooral in Zuid-Amerika blijkt voetbal nogal eens doden te eisen. Maar ook het „hoger" gelegen Mexico lijkt nu aangestoken te zijn. Vorig weekeinde liep het vriendschappelijke treffen tussen twee Mexicaanse studentenelftallen zodanig uit de hand, dat er een dode viel onder het publiek. Een student die vreesde dat zijn favoriete club het onderspit zou gaan delven, haalde een pistool te voorschijn en schoot lukraak in de mensenmassa. Be halve één dode vielen er twee zeer ernstig gewonden. Het incident ontaardde in een groot scheepse vechtpartij tussen de twee supportersgroepen. De politie maakte hieraan een einde en arresteerde circa zeventig mensen. Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 6