Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten BEKER-COMPETITIE JONG FC AMSTERDAM Bij: Ajax, vandaag de tegenstander van FC Amsterdam, was ook toe aan een vrije zondag. De landskampioen draaide soms briljant, dan weer stroef. De 2 - 0 nederlaag die in de uitwedstrijd voor de eerste ronde van het Europa Cup I-toernooi tegen Lilleström werd geleden, kon gelukkig voor de Amsterdammers nog uitgewist worden. De Noorse kam pioen leerde het „echte Ajax" pas kennen in de Meer. Daar stelden de manschappen van Tomislav Ivic orde op zaken. In een flonkerende show werd de tweede Cup-ronde bereikt via een royale 4-0 triomf. Wie toen dacht, dat Ajax weer boven-Jan was, had het mis. Een paar dagen na de glorieuze zege op Lilleström faalden de Ajacieden in de thuiswedstrijd tegen nieuwbakken eredivisionist Volendam. Een club die nota bene nauwelijks genoeg spelers had om een redelijk eerste elftal op te stellen Te weinig inzet vormde een van de oorzaken dat de landskampioen met 1 - 2 de (Volendamse) boot in ging. Ajax volgt dit seizoen een lijn van hoge toppen en diepe dalen. Logischerwijs zou dat inhouden dat Ivic's team vandaag toe is aan een topprestatie. In de afgelopen veertien dagen moet onder de spelers immers zoiets gegroeid zijn als een gemeenschappelijke wens naar revanche. FC Amsterdam zou daar de dupe van kunnen worden. De Lieverdjes zijn zelf onberekenbaar, is gebleken. De ene week raast een honderd procent gemotiveerd elftal over de grasmat, de andere week kan het voorkomen dat het spel zo lauw is dat een nederlaag wel moet volgen. Pim van de Meent heeft zijn pupillen daar ongetwijfeld op gewezen en mag hopen op beterschap van zijn jongens. Als zijn team bereid is om hard, keihard te werken, hoeft het in principe voor geen enkele concurrent bang te zijn. Zeker niet voor Ajax, dat min der constant speelt dan de vorige competitie, toen het tot veler verrassing zonder echte hoogstandjes de landstitel kon inpikken. Het idee dat FC Amsterdam zeker nu niet kans loos is tegen zijn „grote broer" kan een stimulans betekenen, die misschien leidt tot een voor velen spectaculair resultaat. Jong FC Amsterdam is ingedeeld in een poule van 5 clubs, namelijk met AZ '67, Ajax, Telstar en Volendam. Het beker-programma voor Jong FC Amsterdam luidt als volgt: De datum voor de wedstrijd Jong FC Amsterdam - Jong Ajax wordt nog nader vast gesteld. 22 oktober: Jong Telstar - Jong FC Amsterdam 19 november: Jong FC Amsterdam - Jong AZ'67 24 decemb'er: Jong Volendam - Jong FC Amsterdam Is het een grote of kleine aanrijding Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 4