AGAM-KRONENBURG BV W. W. WASSENAAR MERCEDES-BENZ Ster Occasions mutaties Sigarenmagazijn en Tijdschriftenhandel Voorverkoop Ajax Enorme Hoogstraat 32, Abcoude, telefoon 02946-1664 sortering pijpen Zoals gebruikelijk in 'elke sportvereniging vinden er op z'n tijd verschillende mutaties plaats in bestuursfuncties welke voor de club wel degelijk van groot belang zijn maar die u via de nieuwsmedia niet of nauwelijks bereiken. Ook Ajax heeft regelmatig te maken met het aanvullen, vervangen of uitbreiden van commissies waarin nu eenmaal mensen moeten plaatsnemen om het te verrichten werk voor de club te doen. Dat het lang niet altijd een eenvoudige zaak is om mensen bereid te vinden een groot deel van hun vrije tijd aan een club te geven zal iedereen beamen die maar met verenigingsleven te maken hebben. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen is bij Ajax bijvoorbeeld administrateur Nico Dalmulder opgevolgd door Gerard Holzheimer, een bekende in de Ajax-familie door zijn werk in de jeugdcommissie maar nu dan full-time bij de club in dienst. Daar naast heeft Ajax ook een andere penningmeester. De alom bekende Henk Timman, zeer lang de bekwame bewaker over de zo belangrijke centjes van de club, vond de tijd ge komen om het wat rustiger aan te doen. Zijn opvolger werd Ton Brandsteder, ook geen onbekende binnen Ajax maar ook niet daarbuiten. En last but not least nam Ajax af scheid van André Kraan als commissaris amateurvoetbal en werd Adrie van Eyden ge kozen als opvolger in deze functie. In de onlangs gehouden jaarlijkse algemene leden vergadering werden zowel Henk Timman als André Kraan gekozen in de ledenraad, het hoogste college binnen de club, zodat Ajax nog volop kan blijven profiteren van hun rijke ervaring als bestuurslid. Ter nadere kennismaking met de new-comers had ik onlangs een kort gesprekje met Adrie van Eyden teneinde te vernemen wat de plannen voor de toekomst zijn m.b.t. het amateurvoetbal in Ajax. „Let wel," zegt Adrie, „met amateurvoetbal wordt duidelijk be doeld zowel jeugd als amateurs. Welnu, voor het eerst dit jaar is er besloten voor elke groep amateurs een trainer aan te wijzen die alleen maar die groep traint. De C-junio- res trainen onder leiding van Cees Groot, de B-jeugd valt onder Dick de Groot terwijl de A-jongens onder de vleugels van Jan van Daal trainen. De seniores (Ajax 3 tot en met Ajax 5) werken met Henk Wijnands. Je kunt je voorstellen dat dit veel voordelen biedt voor zowel trainers als spelers. Een grotere verbondenheid tussen trainers en spelers zal Afdeling nieuw verkoop en leasing naar maat Amsterdamseweg 186, Amstelveen, tel. 458151 met importeursgarantie Beethovenstraat 184, Amsterdam (500 meter vanaf de RAI) tel. 731303-735896, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen 6

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 8