Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten de lijdensweg nog niet ten einde. Als vanavond een geïnspireerd Ajax op de gras mat verschijnt, moet het mogelijk zijn om de in Noorwegen opgelopen achter stand uit te wissen. De roodwitte brigade van trainer-coach Tomislav Ivic staat voor de taak om met minimaal 3 0 te winnen, wil het tenminste niet verloren zijn voor de verdere Europa Cup-strijd. Als de Noren in Amsterdam onverhoeds mochten scoren, zijn vier goals van Ajax noodzakelijk om de volgende ronde te bereiken. Zoals bekend, is een 3-1 zege onvoldoende, omdat de UEFA heeft gesteld dat in uitwedstrijden gemaakte treffers dubbel tellen als beide clubs in hun twee confrontaties evenveel gescoord hebben. Een regel die in deze eerste ronde bepaald niet als voordeel voor Ajax aangemerkt kan worden Gelukkig heeft Ajax een zeer bevredigende „generale repetitie" achter de rug. Op het Velsense sportpark Schoonenberg namen de Amsterdammers een rede lijke aanloop naar het Europa Cup-gebeuren. Telstar, dat in het verleden vaak een lastige tegenstander was voor topclubs, werd met 0 3 opzij gedrukt. Na de overwinning tegen Go Ahead Eagles in de Meer opnieuw een bewijs dat in de competitie de weg naar herstel is ingeslagen. Door deze resultaten en het gesprek dat de spelers onder leiding van de trainer bijna twee weken geleden hadden, is de sfeer binnen de selectiegroep weer prima te noemen. Aanvoerder Ruud Krol stelde na de triomf op Telstar tevreden vast dat Ajax met een schone lei was begonnen en dat de weg naar boven weer gevon den lijkt. Een van de positieve kanten van het treffen met Telstar was de rentree van Tscheu la Ling. De grillige, maar zeer begaafde aanvaller kwam in de tweede helft in het veld voor Geert Meijer en maakte een verdienstelijke come-back". Misschien dat Ling vanavond klaar is voor een glorieuze vertoning van anderhalf uur en kan opdraven als Ajax' geheime wapen in de strijd met de Noorse tegen stander. Die ongetwijfeld net als Telstar afgelopen zondag een groot deel van hun manschappen zal groeperen rond het eigen strafschopgebied. Ling zelf uitte zich na het duel met Telstar vrij optimistisch. De spits die in Noorwegen vanwege zijn blessure ontbrak: „Lilleström moet net zo'n ploeg zijn als Telstar. Nou dan zie ik mogelijkheden voor Ajax om ondanks die 2 - 0 achterstand de volgende Europa Cup-ronde te bereiken Zondag a.s.: AJAX - VOLENDAM Is het een grote of kleine aanrijding Bij: Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 5