ONZE TEGENSTANDER Het wekelijkse „loon" van het huidige Ajax is een portie hoon van pers en publiek. Iedere prestatie wordt vergeleken met het Ajax uit het verleden waarin een generatie spelers aktief was die eens in de vijftig jaren te begroeten is. Onredelijk en jammer voor een team dat het afgelopen seizoen in opbouw, alhoewel een dergelijk woord amper kan in een bedrijf zoals Ajax Is, toch kampioen van Nederland werd. Je zou je af kunnen vragen wat de rest van de clubs dan in huis heeft, maar alleen de prestatie telt en een kampioenschap komt niet aanwaaien. Ook nu wordt er moord en brand geschreeuwd na nederlagen tegen Roda JC en in EC-verband tegen Lille- strom, maar ondanks dat alles heeft men evenveel punten als het vorig seizoen na acht wedstrijden, en staat men op een gedeelde derde plaats. Zonder de huidige keepers, Rob Tervoort en Peter Jager te kort te doen, staat vast dat men vanaf de vijfde kompetitie-wedstrijd Piet Schrijvers mist, met wie acht punten uit de eerste vier wedstrijden gehaald werden en zonder hem vier uit de volgende vier. Piet Schrijvers missen is voor Ajax hetzelfde als Dick Nanninga bij Roda JC, spelers namelijk die in een team niet te missen zijn en belangrijke posities innemen. Voor Ajax is het zaak tot de terugkeer van Schrijvers niet te veel op de koplopers te verliezen. Als een rode draad door het Ajax-gebeuren loopt de zaak René Notten. Zijn kontrakt loopt in december af, maar de verhouding met Thomislav Ivic is van dien aard dat Notten voor deze tijd van club wil veranderen. Sfeerversterkend is deze zaak zeker niet en de speler komt met al deze moeilijk heden slecht tot aanvaardbare prestaties als hij toch mag komen opdraven. Minder prettige konsekwenties had de transfer van Johnny Dusbaba naar Ander- lecht. Bij Ajax ontpopte deze speler zich steeds meer als een vaste Oranje-kandi daat en in kombinatie met Ruud Krol vormde hij een ijzersterk verdedigers-cen- Spelmoment Telstar-Ajax (0-0) vorig seizoen (Foto: Chr. Pointl, Santpoort) 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 5