TELSTAR BODE NS 359 14e jaargang nr. 5 kUitgave "drukkerij GROEN Kennemerlaan 114 Postbus 38 Tel. (02550) 14002 IJmuiden Redactie: L. v. d. Lugt Postbus 90 IJmuiden Foto's: Foto Chris Pointl Santpoort Tel. (023) 37 8506 Verschijnt Pelke thuiswedstrijd Prijs 60 cent Grote beroering is er niet alleen in Engeland maar ook in andere Europese voetballanden ontstaan na het aanhoren van de straf die Manchester United is opgelegd. Tijdens de eerste wedstrijd St. Etienne-Manchester United (1-1) gingen honderden supporters op de vuist. Tientallen gewonden werden afgevoerd en anderen vonden een tijdelijke plaats achter de tra lies. De wedstrijd zelf was het tegendeel van dit geweld. Een sportieve en op goed peil staande wedstrijd zonder wanklank en problemen. Maar dan toch die straf. De voorziter van de Deen se voetbalbond himself was namens de UEFA aan wezig en zijn rapport zal bepalend geweest zijn voor de direkte uitschakeling van de Mancunians. Weer werd een club ten onrechte de dupe van iets waar weinig of niets aan te doen is, tenzij men op zoek gaat naar een oplossing om het geweld op de tribunes tegen te gaan. Zo'n oplossing zou o.a. kunnen zijn dat aan een club die bekend staat om zijn fanatieke supporters uitsluitend zitplaatsen ter beschikking worden ge steld en geen staanplaatsen. Op een zittribune kan de „klitvorming" tegen ge gaan worden en voorkomt men samenscholingen die op een staantribune wel kunnen ontstaan. Erger lijker wordt het als men supporters samenperst in door hekken afgesloten ruimten, en daardoor nog meer agressie opwekt. Om een club die aan deze uitspattingen part noch deel heeft, en de macht niet heeft dit te bestrijden zo zwaar te straffen is absurd. Beter had het geweest de return gewoon te laten spelen en geen toeschouwers toe te laten of uitslui tend zitplaatsen te verkopen, waardoor de staantri- bunes onbezet blijven. Het lijkt of men op zo'n gebeuren heeft gewacht om meedogenloos toe te slaan en om het „bekende voorbeeld te stellen". Dat bij de strafmaten van de UEFA een vraagteken gezet moet worden bewijst de maatregel die tegen het Italiaanse Fiorentina is genomen. In hun thuiswedstrijd tegen Schalke '04 had men een ongerechtigde speler opgesteld. De wedstrijd eindigde in 0-0. Deze uitslag werd nu gewijzigd in 3-0 winst voor de Duitsers en de wedstrijd in Gel- senkirchen gaat woensdag a.s. normaal door. Waar staan zulke straffen geschreven? Het zou mij niet verwonderen dat Manchester United het gevraagde hoger beroep gaat winnen, en er een andere straf uit de koker komt. Het zou niet de eerste keer en zeker niet de laatste keer zijn dat een eerder geno men beslissing omgezet wordt in een andere bij de UEFA. 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 3