TERUG IN DE TELSTAR-TIJD 24 september 1967: Telstar-GVAV 0-3 (0-1), doelpunten: Visser, Fransen 2x. Piet Fransen regelde de wedstrijd voor de Groningers die na deze overwinning verrassend de derde plaats op de ranglijst innemen. Hij was het die kort na elkaar twee dodelijke projektielen losliet op Paul v. d. Meeren en Aad Jense (die v. d. Meeren vervangen had) en de 0-1 voorsprong verhoogde tot 0-3. Ook nu speelde Telstar aantrekkelijk. Onweerstaanbaar rukte men met glanzende kombinaties op naar doelman Ton van Leeuwen maar de afwerking bleef steken. Dick Bond - Gerrit Clement en Jan Boekestein zij faalden op de beslissende mo menten en zoals het zo vaak gaat het doelpunt viel aan de andere kant. Beuvink kwam vrij na een razendsnelle uitval en de geheel vrij gelaten Visser kon zijn voorzet inkoppen. Telstar drong aan, cornerverhouding 17-8, maar de veelal hoge ballen werden een gemakkelijke prooi voor de Groninger defensie. Ook de tweede .helft een zeer aanvallend Telstar. Paul van Egmond en Ronald Manders kogelden 'net naast of over maar geen goals. Piet Franssen rondde het af. Eerst joeg hij de bal ontzettend hard achter v. d. Meeren en daarna werd Aad Jense door de schiet- kracht verrast. 24 september 1972: Telstar-NAC 2-0 (0-0), doelpunten: Bond - Stout. Het venijn zat hem deze keer in de tweede helft. Na een slaapverwekkende ver toning voor de rust, zonder goals en zonder aantrekkelijke momenten, moest Paul van Egmond in de rust in de kleedkamer blijven. Een dijbeenblessure noopte hem af te haken. Jan Rab moest hierdoor schuiven. Invaller Leen v. d. Lugt ging laatste man spelen en Fred André schoof op naar de spitspositie en dat inspireerde het team. Na 26 minuten in de tweede helft werd het krachtiger aanvalsspel beloond. Dick Bond ging een 1-2 aan met Co Stout en passeerde doelman Jan de Jong kansloos. Drie minuten later volgde de tweede goal. Ronald Manders, ingevallen voor de geblesseerde Frans van Essen, kopte door naar Co Stout, die de wedstrijd be sliste. NAC was kansloos en Telstar kreeg middels Manders en Bond kans de score op te voeren. Trainer Ben Peeters was zo teleurgesteld over de prestatie van zijn NAC dat hij weigerde na de wedstrijd de pers te woord te staan. 31 oktober 1976: Telstar-Ajax 0-0. In een periode waarin Tomislav Ivic Ajax nog met twee spitsen liet voetballen en de tegenstander erg behoudend tegemoet trad heeft Telstar een punt aan dit Ajax overgehouden. Ook nu twee spitsen, Ruud Geels en Tscheu La Ling, en Johan Zuidema - Ruud Krol en Johnny Dusbaba als middelste drie in de verdediging gaven Telstar de kans zeer aanvallend op te treden. Hans Driesen en Ton Kamphues speelden zeer of fensief en zorgden ervoor dat de meest aanvallende Ajax-middenvelder, René Notten, ook terug moest. Uitgespeelde kansen waren echter schaars. Alleen Kamp hues werd door Jos Jonker vrij voor Piet Schrijvers gebracht maar deze redde met de voet. Ed Kraal werd na een kopduel met Pim van Dord noodgedwongen vervangen door Gilles Hendrikse die eveneens voor het nodige gevaar voor het Ajax-doel zorgde, in de tweede helft viel Ajax met meer manschappen aan, maar Telstar had de zaak onder controle, ondanks enkele schoonheidsfoutjes, die Ajax het gewenste doel punt niet opleverde. 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 17