Café 'Bobby Haar nu' NA DE EERSTE NEDERLAAG Ga na je hobby een pilsje drinken bij Utrechtsestraat 6, Amsterdam Til en Bobby Telefoon 020-231914 Na het bij eerdere gelegenheden gehad te hebben over het amateur- en jeugdvoetbal in Ajax alsmede het C-elftal en diverse min of meer ontspanningsactiviteiten, is er op deze plaats nog nauwelijks geschreven over de hoofdmacht van de Meerclub. Deze ,,hoge boom" in het vaderlandse voetbal vangt blijkens de vele publicaties in de persmedia enorm veel wind, waardoor het zinvoller is u meer te informeren over minder in het oog springende zaken omdat u die via de nieuws media nooit zullen bereiken. Alleen Ajax 1 staat in de publieke belangstelling en dat zullen we weten ook. Vooral na minder pret tige resultaten op de grasmat zijn de com mentaren niet van de lucht. Ongelooflijk welke superlatieven bedacht worden om toch maar Ajax in een zo slecht mogelijk daglicht te stellen. Na de eerste verloren wedstrijd in deze competitie, afgelopen zondag in Kerk- rade bij Roda JC, bleef er in de pers van Ajax weinig of niets over. Blijkens „deskun digen" klopte er totaal niets meer van alles wat maar Ajax heette en als we alles mogen geloven van wat er wordt beweerd, kan Ajax beter zijn poorten sluiten. En dat allemaal na één duidelijk verloren wedstrijd waarbij Ajax zelf de laatste zal zijn om het terechte verlies ook maar enigszins te ontkennen. In voetbal kan een club nu eenmaal winnen maar ook verliezen en dat is op zich totaal geen schan de. Ajax zal dit seizoen nog wel meer wed strijden niet tot een goed einde kunnen brengen, maar een schrale troost is dat an deren even zozeer met dit probleem te kam pen hebben. Gezien de houding van de heren critici bestaat er bij hen blijkbaar een verschil tussen een verloren wedstrijd van Ajax en de rest. Want ik kan mij niet herinneren dat een club na een verloren wedstrijd zo over dreven negatief werd bekritiseerd als Ajax na zondag jl. Nu is de club in de loop der jaren wel het een en ander gewend omtrent de benadering van de nieuwsmedia. In goede tijden is het voor velen allemaal hosanna; wanneer de niet te vermijden ommekeer begint en de weg terug langzaam en niet al te gemakkelijk verloopt (hoewel andere clubs het blijkbaar nog slechter doen, getuige de behaalde landstitel) is bij diezelfde pers geen goed meer te doen. Er komen verslagen van wedstrijden in de krant waarbij iemand die er geweest is zich afvraagt of de betreffende verslaggever wel aanwezig was. Alles wordt even minderwaardig benaderd en soms wordt de indruk gewekt dat het voor vele journalisten een kwelling moet zijn iedere zondag een voetbalwedstrijd te moeten aan schouwen. Wanneer wordt beweerd dat het voetbalniveau op de grasmat het publiek van de tribunes jaagt, dragen de heren journalisten zeker het hunne er toe bij om deze tendens via hun informaie in de kranten allesbehalve te doen stoppen. Ik heb altijd Bob Haarms 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 16