w CLUB SATYRICON r A/hfev^e< elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming Roompotstraat 1 - Amsterdam-Z - Telefoon 762420 (bij de RAI) - 10 minuten van Olympisch Stadion Geopend maandag t.m. vrijdag van 12.00 tot 01.00 uur zaterdag van 12.00 tot 18.00 uur getalenteerde spelers kunnen bij Ajax niet terecht, maar komen regelmatig op een iets minder niveau tot goede prestaties. Voetballers die zich bij Ajax wel weten te handhaven, hebben te maken met een stevige aanpak bij trainingen en wedstrijden maar hebben daarnaast ruim gelegenheid zich te ontspannen middels het jeugdhome op het complex Voorland. Daarnaast bestaat er een Ontspannings Commissie Jeugd-Voetbal. Deze commissie stelt zich ten doel activiteiten te organiseren in het jeugdhome voor de ouders van de jeugdleden, zoals onder andere dansavonden met „levende" muziek, kienavonden, wekelijkse kaartavon den, houden van tombola's enz. De baten, welke uit deze activiteiten komen, worden geheel besteed aan de Ajax-jeugd. Op deze wijze snijdt het mes aan twee kanten: de ouders van de jeugdleden leren elkaar op een plezierige wijze kennen terwijl men vroeger nogal langs elkaar heen leefde en de jeugd vaart er wel bij omdat de opbrengsten van de kaartavonden e.d. geheel aan hen ten goede komen. Zo kon de Ontspanningscommissie het vorig jaar een mooi verlichte prijzenkast schenken waarin alle prijzen komen welke de jeugdelftallen binnen slepen. In april jl. werd een uitstapje georganiseerd voor de C-juniores met hun leiders, terwijl in mei jl. met een aantal A- en B-juniores een bezoek werd ge bracht aan een optreden van Toon Hermans, gekoppeld aan een dagje-uit. Dit allemaal om toch maar het clubleven en de contacten tussen club, spelers en ouders zo goed mogelijk te brengen en te houden. Daar heeft het in het verleden nog wel eens aan ontbroken. Gelukkig is dat erg ten goede veranderd. Niet alleen de jeugd heeft zijn ontspanning. Ook de leden en donateurs kennen hun clubavonden, hun visdag, hun commissie „Vrienden van Ajax" met de jaarlijkse carnavalsavond, de jaarlijkse kienavond in december enz. Allemaal activiteiten welke nooit de buitenwereld bereiken maar die wel degelijk bij Ajax horen. Denkt u niet dat Ajax een uitzondering is. ELKE vereniging kent deze gezellige bijeenkomsten. Vooral bij de amateurclubs zijn inkomsten verkregen via de kantine van groot belang. De indruk wordt wel eens gewekt dat een club als Ajax zich alleen druk maakt over de prestaties van het eerste elftal. Niets is eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 6