R00D-WIT THUIS Ajax tegen Borussia Dortmund Maandag 1 augustus 1977 Prijs 50 cent Het voetballegioen maakt zich langzamerhand weer op voor een nieuwe competitie. Met de oefenwedstrijden is ook bij het publiek de „honger naar de bal" gekomen. Op de krantepagina's rukken de voetbalverslagen zienderogen op. Er wordt, nu de meesten hun vakantie achter de rug hebben, alweer gewikt en gewogen. Bij de trainingen is het beeld ouderwets: supporters die de kansen van hun favorieten beschouwen, terwijl die op het veld nog hard bezig zijn om de conditie te verbeteren. Nederland leeft toe naar een nieuw seizoen, dat hopelijk dezelfde spanning en verras singen brengt als het voetbaljaar dat afgesloten is. Ajax werd landskampioen en zal nu zijn titel moeten verdedigen. Anders dan vorig seizoen, zal nu van het begin af aan met argusogen gekeken worden naar de prestaties van de Amsterdammers. Kon Ajax zich in de competitie 1976-'77 in de beginfase ver schuilen achter een voorzichtige, ja erg verdedigende taktiek, komend seizoen zullen de rood-witten van start af met overtuigend spel toe moeten slaan. Gelukkig voor Ajax zijn de topspelers, die aanvankelijk beweerden geen jaar langer in Amsterdam te willen blijven en naar andere, vaak buitenlandse in ieder geval meer betalende - clubs uitkeken, uiteindelijk toch gebleven. Een hele opluchting voor de ras- Ajacieden. Want hoe had het vertrek van Ruud Geels (Nederlands onbetwiste topscorer), Ruud Krol (één van 's werelds beste libero's) en Piet Schrijvers (de uiterst safe doelman) opgevangen moeten worden? Wie wel vertrokken, zijn Johnny Dusbaba, Heinz Stuy, Ton Wickel en Barry Hulshoff. Dusbaba, die zich bij Ajax in korte tijd tot een topvoetbalier ontwikkeld heeft, werd ingehaald door het Belgische Anderlecht. Heinz Stuy, die zich bij Ajax ook op de reserve bank altijd als een uitmuntende full-prof gedragen heeft, greep de kans om weer regel matig in actie te komen en tekende bij „buur" FC Amsterdam. De Lieverdjes zullen aan Stuy, die Jongbloed opvolgt, nog veel plezier kunnen beleven. Tot slot slaagde ook oud gediende Barry Hulshoff erin bij een andere club onder de pannen te komen. Oud-Ajax- trainer George Knobel lokte hem naar MVV. Tot zover de verkopen. Wat de aankopen betreft, kunnen we stellen dat Ajax bepaald niet „zomaar raak" gekocht heeft. Dat was ook niet nodig omdat Geert Meijer en Dick Helling, die respectievelijk uitgeleend waren aan FC Amsterdam en Telstar, terug zijn gekeerd naar de Meer. Ajax vulde zijn selectiegroep verder aan met 23-jarige Jan Everse en de Westduitser Peter Lübeke. Everse komt van rivaal Feyenoord, waar hij door zijn studie het afgelopen seizoen overigens nauwelijks in het topteam heeft ge speeld. Everse is zowel bruikbaar in de verdediging als op het middenveld. Lübeke voet balde vorig jaar in Spanje, nadat hij in zijn geboorteland tot de selectie behoorde van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 1