het broodje van PLEIN 24 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 SPORTVRIE^SDEiS 00K VOOR UW CROQUETTEN Het is niet de naam maar Leidseplein 24 - Telefoon 65172 Amsterdam Bij ide grote Pers had het blad al direct een goede ontvangst. Zo schreef b.v. De Telegraaf uit die dagen: een frisch uitziend blad, dat moge medewerken om het enthousiasme voor de populaire Amsterdamsche Vereeniging te doen blijven voortbestaan." En het Algemeen Handelsblad het nummer dat voor ons ligt, ziet er zeer smakelijk uit en het blad zal er bij de honderden Ajax-enthousiasten zeker wel ingaan." Wat later, de pioniers zelf over dat eerste begin in 1917 vertelden o.m. (Grootmeijer f): de eerste jaargangen zijn in bloed en tranen geschreven. Het aantal abonnementen was net voldoende om drijvende te blijven. Veel dank ten wij aan de drukkers, de heren Jesse, die zelfs in nachtelijke uren de pers lieten draaien om het clubblad maar prompt op tijd te laten verschijnen." En „Vlokkie" f (pseudoniem van Dirk Knegt): alleen Jan Grootmeijer en ondergeteekende weten met welk een heidens vuur en vast geloof de eerste opstel len en wedstrijdverslagen in elkaar werden getoverd. Begonnen zonder hulp van buiten hadden we echter spoedig elementen in Ajax te pakken met schriftuurlijke neigingen. Toen was de zaak gauw bekeken." Zestig jaar Ajax-Nieuws, in welke periode het clubblad ook vele malen ver scheen, gestoken in feestelijke kledij, wanneer fraaie prestaties binnen de krijt lijnen daartoe weer eens aanleiding gaven, zoals de Landskampioenschappen (16x), Europa Cup 1 (3x), de KNVB-Beker (7x), de Wereldbeker (lx) en de Super Cup (2x). Wat zou de huidige redactie gaarne bereid zijn wederom zo'n extra-uitgave het licht te doen zien En wat de stand op de ranglijst van Ruud Krol c.s. aangaat, behoort dat zelfs tot de mogelijkheden. Laat ons hopen Zestig jaar Ajax-Nieuws waarbij velen rond de redactie-tafel de pen op bekwame en enthousiaste wijze hanteerden en mét de waardevolle bijdragen van talloze onvolprezen medewerkers het „geesteskind" op het niveau brachten, eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 6