Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten koplopers bij elkaar in de buurt blijven. De spanning bovenaan is te snijden. En kan nog opgevoerd worden als bijvoorbeeld PSV erin zou slagen de grootste kampioenskandidaten tot op 1 of 2 punten te naderen. Onderaan de ranglijst hoeft de spanning nauwelijks toe te nemen. Reeds nu is het in de onderste regionen een gewriemel van jewelste. De Graafschap en FC Amsterdam verkeren momenteel onder de beruchte rode streep, maar minstens een handvol clubs daarboven komt ook in aanmerking voor degradatie naar de eerste divisie. Van die clubs mogen we daarom gerust verrassende scores ver wachten. Een kat in het nauw maakt immers rare sprongen. Wat dat betreft, zou het Ajax gelegen komen als stadgenoot FC Amsterdam eens „plezierig" uit haalde naar Feyenoord. Gezien de laatste wedstrijden van de Rotterdammers moet een bezield FC Amsterdam niet helemaal kansloos geacht worden. Voornaamste is vanmiddag evenwel, dat Ajax zelf weer in het goede spoor komt. Na de 3-1 nederlaag tegen PSV hebben de Amsterdammers niet meer de last mee te torsen al maandenlang ongeslagen te zijn. Veertien duels op rij kreeg geen tegenstander de rood-witten klein. Ongewild drukt zoiets op de spelers. Tegen FC Den Haag kan Ajax met een schone lei beginnen. Toch wordt het geen gemakkelijke opgave. FC Den Haag, dat dit seizoen vrij verrassend qua prestaties onder de maat blijft, heeft veel klasse in huis. Zelfs zonder de geblesseerde Lex Schoenmaker, Leo de Caluwé en Ton Thie (om maar drie uitgeschakelde Hagenaars te noemen) bezit FC Den Haag de kracht om het elke eredivisie-ploeg moeilijk te maken. FC Den Haag vlamt echter te onregelmatig. Een stabiele lijn is in de prestaties niet te vinden. Dat maakt het spel van de volgelingen van trainer Anton Malatinsky steeds tot een verrassing. Lukt het vandaag wel of lukt het vandaag niet? Die vraag moet de Tsjechische oefenmeester zich voor de aan vang van een wedstrijd vaak gesteld hebben. Feit is, dat de Hagenaars in de loop der jaren een bepaalde reputatie opgebouwd hebben in het bedwingen van sterke tegenstanders. In het verleden heeft Ajax meer dan eens de grootste moeite gehad met het overwinnen van de club die vroeger als ADO te boek stond. En niet zelden moest de hoofdstedelijke equipe in het Haagse Zuiderpark afdruipen met een nederlaag. Nu, op eigen veld, moet Ajax juist tegen „FC Den Haag-de- onberekenbare" laten zien dat het verlies van vorige week een incidentele mis kleun was. We zijn benieuwd hoe dat uitpakt. Is het een grote of kleine aanrijding Bij: Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 4