AGAM-KRONENBURG BV MERCEDES-BENZ Ster Occasions CLUBLEVEN Er wordt vaak beweerd, dat in het algemeen de belangstelling voor verenigings werk afneemt. Dat het verenigingsleven niet meer is wat het ooit geweest is. En misschien zit daar wel een kern van waarheid in. Een buitenstaander zal het mogelijk verbazen dat een vereniging als Ajax over clubleven niet te klagen heeft. Daarvoor bestaan allerlei min of meer traditionele gebeurtenissen in de vereniging, welke er toe bijdragen dat de leden in de vereniging elkaar ook buiten dat veelomvattende werk, welk een ieder voor de club doet, regelmatig ontmoeten. Traditioneel is zeker de Bordjesclub, een samenzijn van Ajax-leden die minimaal 25 jaar de club zijn trouw gebleven. Over die Bordjesclub is veel te vertellen. De naam werd ontleend aan het feit dat een ieder bij het 25-jarig jubileum een fraai uitgevoerd bordje ontvangt, waarop het gedenkwaardige feit staat vermeld. Gezien het feit dat Ajax dit jaar 77 jaar bestaat, zijn er uiteraard mensen in de vereniging die langer dan 25 jaar Ajacied zijn. Mensen die het presteren 40 jaar Ajax trouw te blijven, ontvangen een nog fraaier plateau, waarna de Gouden Speld wordt uitgereikt aan leden met een 50-jarige staat van dienst. Inmiddels heeft men moeten bedenken welke onder scheiding men moet uitreiken aan mensen die 60 jaar de club aanhangen. Reeds verschillende keren heeft men bij dergelijke gebeurtenissen de Gouden Speld met een diamantje uitgereikt. Het Ajax-lid met de langste staat van dienst is Gerrit Ziegler (sinds 15 december 1910), terwijl Tjerk de Munnik weliswaar vijf dagen later lid werd, maar wel de oudste in jaren (geb. 1883) is. Maar dan die Bordjesclub. Jarenlang werden deze unieke bijeenkomsten ge houden in het restaurant Atlantic van de gebroeders Sweering aan het West einde. Sedert enige jaren zijn de bijeenkomsten verplaatst naar het restaurant van Sjaak Swart en Bram Haverkamp bij de Jaap Eden Ijsbaan. Een reünie van de Bordjesclub is uniek. Dan blijkt dat Ajax allesbehalve een gebrek heeft aan verenigingsleven. Vele Groten uit het Ajax-verleden doen hun verhalen omtrent allerlei sportieve prestaties, zowel nationaal als internationaal. Uitvoerige ver halen, breedvoerige discussies onder het genot van de nodige spiritualiën maken het allemaal tot een geweldig en gezellig geheel. Rond acht uur roept Bordjes- clubvoorzitter Wim Volkers zijn makkers aan tafel voor een uitgebreid diner. Zeer lang wordt er dan getafeld, regelmatig onderbroken door zeer geestige speeches of andere plezierige zaken om het allemaal tot een smaakvol geheel te Afdeling nieuw verkoop en leasing naar maat Amsterdamseweg 186, Amstelveen, tel. 458151 met importeursgarantie Beethovenstraat 184, Amsterdam (500 meter vanaf de RAI), tel. 731303-735896, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 8