Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten n METZLER- HFC HAARLEM HAARLEM Wie HFC Haarlem zegt, denkt meteen aan Barry Hughes. De Britse trainer- coach is één van de kleurrijkste figuren in ons betaalde voetbal. Zijn rake, vaak gedurfde uitspraken worden altijd gretig door de pers genoteerd en door het publiek verslonden. De 39-jarige Engelsman beperkt zich niet alleen tot woor den. Zijn daden mogen er ook zijn. Haarlem stoomde onder zijn leiding in twee jaar door van de tweede naar de eredivisie. Dat gebeurde vóór zijn driejarige periode als oefenmeester van Go Ahead Eagles. Barry Hughes, oud-voetballer van West Bromwich Albion, Blauw-Wit en Alkmaar, keerde in 1973 terug bij Haarlem. Vorig seizoen bracht hij de Haarlemmers terug in de hoogste be taalde afdeling, nadat hij een jaar eer der was gedegradeerd. Dit voetbaljaar heeft zijn ploeg zich ontwikkeld tot een redelijke middenmoter met af en toe een uitschieter naar boven en beneden. De op 1 oktober 1889 opgerichte club haalde in 1946 het landskampioenschap binnen. Bekerwinnaar mocht Haarlem zich noemen in 1902 en 1912. Barry Hughes - hij is nu 14 jaar in Nederland - beschikt bij Haarlem over de volgende selectiespelers: Coen Akersloot, Piet van den Berg, Abe van den Ban, Ai van Bergen, Peter Caljouw, Dick Dortmundt, Boudewijn de Geer, Douglas George, Peter Groen, Stefan Homburg, Piet Huyg, Paul de Jong, Rob de Kip, Eef Melgers, Johan Neijssel, Gerrit Peijs, Ritchie Reynolds, Frans Sjardijn, Cees de Vries, Beer Wentink, Joop Wildbret en Gerrie de Winkel. Enkele spelers die voor het begin van de competitie bij Haarlem vertrokken, zijn: John Metgod (AZ '67), Johan Derksen (SV Meppel), Jan Fransz (gestopt), Gerrie Kleton (Cercle Brugge) en Jerzy Sadek (terug naar Polen). Nieuwkomers zijn onder anderen: Ritchie Reynolds (Portmouth), Joop Wildbret (AZ '67), Abe van den Ban (FC Amsterdam) en Cees de Vries (AZ '67). De van Hudders- field Town gekomen Geoff Hutt is inmiddels alweer verkocht aan het Engelse York City. Als hulptrainers van Haarlem fungeren Jan Fransz en Cees Duindam. Bij: Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting bril: ieders oogmerk! Is het een grote of kleine aanrijding Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1977 | | pagina 16