Beuker-Bieshaar bv uitduiken en spuiten genivelleerd. Daarna was Roda echter te uitgeput om Ajax verder te bedreigen. Vanmiddag zal Ajax-trainer Ivic onge twijfeld weer met een ander concept de tegenstander tegemoet treden. De Am sterdammers krijgen in de Meer meestal een veel aanvallender opdracht mee dan buitenshuis. Het is begrijpelijk, dat thuisspelende ploegen de enigszins be houden tactiek van Ajax als laf bestem pelen. Niemand die echter kan ontken nen, dat die speelwijze succesvol is. Maar, eerlijk is eerlijk, als Ajax op ver trouwde bodem speelt, biedt het voor het publiek aantrekkelijker spel. Er wordt offensiever gespeeld, er vallen meer goals, kortom: op eigen veld zorgt Ajax steeds voor een aantrekkelijke show. Zonder overigens veel punten te verspelen. En die tellen uiteindelijk als de balans na 34 wedstrijden wordt op gemaakt. Hans Croon, de trainer van Ajax' gast vanmiddag, NEC, is van nature iemand die het aanvallende spel predikt. Maar ook Croon heeft inmiddels moeten ondervinden, dat in moeilijke periodes soms teruggegrepen dient te worden op wat defensievere spelconcepten. Met NEC immers is het dit seizoen niet gegaan zoals iedere supporter in Nijmegen graag had gewild. De komst van Hans Posthumus, vorig jaar topscorer van Belgisch hoogste afdeling, heeft nog niet het gewenste rendement opgeleverd en Jantje Peters heeft - onder meer door een langdurige rugblessure nog niet zijn super vorm bereikt. NEC heeft de afgelopen maanden dan ook meer dan eens zijn aspiraties (topclub worden) opzij moeten zetten en heeft desnoods sterk defensief naar de winst Is het een Bij: grote of kleine aanrijding Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 Wat men noemt: kunt u uw wagen laten een ongeoorloofde "sliding" Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting Johan Zuidema

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 4