het broodje van PLEIN 24 elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming ixrob 4 SPORTVRIENDEN 00K VOOR uw CROQUETTEN Het is niet de naam maar Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam inspireerd en gemotiveerd dat de tegenstand voor de Amsterdammers extra groot is. Nu had FC Utrecht blijkbaar nog de wrange nasmaak van de 7 - 0 nederlaag in de Meer want meer dan ooit was men gebrand op revanche. Wel, die is dan gekomen. En de vreugde was, overigens begrijpelijk, erg groot. Alsof de beker al binnen was. Trouwe Ajax-supporters, die de club ook vergezellen bij uitwed strijden, hebben zeker meerdere keren meegemaakt dat zelfs al bij een gelijkspel tegen Ajax, de vreugde niet te temmen is. Toentertijd had AZ '67 zelfs het originele idee om na een gewonnen competitiewedstrijd een ereronde te lopen. Het is toch leuk te constateren dat Ajax bij tegenstanders en publiek nog erg tot de verbeelding spreekt. Bij veel clubs heerst nog altijd de gedachte dat, bij wijze van spreken, van iedere tegenstander verloren mag worden als van Ajax maar gewonnen wordt. Dat was zo in de gloriedagen van Europa-Cups en dat is nu nog zo, ondanks het feit dat er toch wel het één en ander in het Ajax-team is veranderd. Voor alle winstpunten, behaald in deze competitie, heeft het elftal keihard moeten werken. Vooral in uitwedstrijden heeft het team het vaak hard te verduren maar alleen door een grote inzet met vaak noodgedwongen nogal defensief voetbal, is het aantal verloren wedstrijden tot twee beperkt gebleven (Haarlem uit en Sparta thuis) terwijl bij Feyenoord en Telstar de punten werden verdeeld. Op zich toch een goede prestatie, maar u weet dat de competitie nog erg lang is en dat de voetbalverrassingen niet van de lucht zijn. Maar daar is iedereen nu zo langzamerhand wel aan gewend. Overigens gaat het met Jong Ajax ook goed. Helaas werd (ook) van FC Utrecht met 3-0 verloren, maar daar staan gewonnen partijen tegen Haarlem (2 - 0), MVV (5 - 1) en FC Den Haag (2 - 3) tegenover. Door enige mutaties (Helling naar Telstar, Lerby en Tahamata bij de A-selectie) heeft het elftal misschien wat aan kracht ingeboet, hoewel dat niet te merken was tegen FC Amsterdam voor de beker (7 - f). Vanmiddag gaan de A-heren het proberen Tijn Middendorp eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 6