drukkerij-uitgeverij voor al uw drukwerken in boekdruk en offset DE AJACIED, vereniging van Ajax-supporters Inlichtingen: Mielweg 38, Lunteren. Postgiro 2302652 FC AMSTERDAM - AMSTERDAM FC Amsterdam heeft in het Nederlandse voetbalwereldje een bepaalde faam als humorrijke club. De Lieverdjes staan bekend om hun Mokumse gein, die zelfs na een nederlaag niet verschrompelt. Humor is een soort handelsmerk geworden voor de „Stoop-babies Meer dan ooit kan die humor van grote betekenis zijn voor FC Amsterdam. Qua prestaties beleeft de club van trainer-coach Pim van de Meent namelijk beslist niet zijn rijkste periode. En een team dat ondanks slechte resultaten toch een uitstekende sfeer handhaaft, ligt altijd iets voor op concurrerende elftallen die onderling verdeeld zijn. Jan Jongbloed en Frits stadionclub. In het verleden trainde Van de Meent PEC Zwolle en de amateur verenigingen Roodenburg en Huizen. Zelf holde hij als voetballer achter de bal aan bij Holland Sport, DOS en NEC. Bij de Lieverdjes wordt Pim van de Meent geassisteerd door trainer-scout Tonnie Bruins Slot, die in samenwerking met Bruins Slot Sr. al heel wat knappe amateurvoetballers ontdekte. FC Amsterdam is typisch een club dit het moet hebben van zijn „ontdekkingen". Geld om een sterspeler aan te trekken is er volgens Dingeman Stoop niet, zodat Van de Meent en Bruins Slot erg veel tijd dienen te besteden aan het opleiden van jeugdig talent. Dat opgeleide talent kan dan (of liever: moet dan) worden verkocht aan financieel sterkere clubs. FC Amsterdam heeft door die handel wijze een gezonde financiële basis gekregen, al verarmde het spelerspotentieel aanzienlijk. Zó erg daalde de kwaliteit binnen Van de Meent's selectiegroep zelfs, dat de leiding van FC Amsterdam vorig jaar december onverwacht de Denen Bjarne Petersen en Niels Sorensen naar Nederland lokte. In de zomermaanden roerden de Lieverdjes zich op de „transfermarkt" uit sluitend als het ging om het aantrekken van talentvolle amateurs of het verkopen en uitlenen van spelers. Abe van den Ban werd aan Haarlem verkocht, Erwin brilieders oogmerk Flinkevleugel (helaas voor FC Amster dam voorlopig uitgeschakeld na een meniscus-operatie) staan model voor de Lieverdjes-humor, terwijl ook Pim van de Meent aardig mee kan dollen. De 39-jarige oefenmeester is overigens al bezig aan zijn zesde seizoen bij de bv directie w. van steenbergen en zoon elandsgracht 37 amsterdam-c. telefoon 232847 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 16