Carel Jansen 0«Jé PSV nog meer en de FC Twente ook altijd goed voor een bovenste plaats verdween zelfs in de diepte. Feyenoord lag praktisch vanaf het begin aan kop, hetgeen merkwaardigerwijs door pers en publiek niet voor honderd procent werd gehonoreerd en Ajax krabbelde bij. Dit laatste is niet gering schattend bedoeld, want om op dit moment van de competitie sub-topper te zijn, is ook een prestatie. Al wordt er, ook in de hoofdstad, verschillend over gedacht. Zelfde euvel Ajax worstelt met hetzelfde euvel ais Feyenoord heeft gedaan de Amster dammers kunnen maar niet los komen van het roemrijk verleden met een boom vol geladen met Europa Cups. Cruyff, Neeskens, Haan, Piet Keizer, zij blijven maar door hun gedachten spoken en hun nieuwe Joegoslavische trainer, de befaamde Tomislav Ivic, deed er aanvankelijk dapper aan mee. Voordat de competitie nog moest beginnen koos hij de rol van de underdog ♦fen klaagde hij: „dit elftal kan ik niet terug brengen naar de Europese top. Daarvoor ontbreekt simpelweg de kwaliteit. „Gezien het vallen en opstaan in de eerste wedstrijden kan men moeilijk zeggen, dat Ivic had gelogen, maar toch Boskov Hoe anders was de start van zijn landgenoot Vujadin Boskov bij Feyenoord. Van begin af aan sloeg hij op de grote trom en scherpte bij spelers en hun trouwe aanhangers het vertrouwen, dat zij nodig hadden om weer in een groot Feyenoord te geloven. En al gleed Feyenoord ook een enkele keer uit, tot op heden is dit vertrouwen niet beschaamd. En zo zien we ook de wed strijd van vandaag, als een duel tussen de twee oude rivalen, maar tevens als een duel Boskov - Ivic. Laatstgenoemde zal misschien weer in de huid krui pen van de 'underdog', maar Boskov weet beter dan wie ook wie Ivic is: deze zomer verliet hij immers een van de beste elftallen in Europa. Hij kneedde Hajduk Split tot een sterk, modern team, waarin de talenten van Zungul, Sur- jak, Jerkovic en Buljan straalden. Die sterren mist hij bij Ajax, maar in het ^Amsterdamse elftal is nog voldoende kwaliteit om het niet te onderschatten. INTIEM en OER-GEZELLIG Pijnackerplein 47 - Tel. 67 22 62 GEVULDE KOEKEN Overheerlijke stroopwafels ook in dit Stadion te verkrijgen O- in en andere heerlijke koeken Zwaanshals 143, R'dam, Tel. 656222 (4 lijnen) 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 5