Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten kan slechts dan verrassen als het goed wordt uitgevoerd. En daar mist het Ajax- van-nu nog de kracht voor. Als Tomislav Ivic dan ook na het met 1-0 gewonnen duel tegen NAC ver klaart, dat Ajax niet uit zichzelf voor het eigen doel is gaan liggen, maar door het verrassend sterke elftal van Bob Maaskant er toe is gedwongen, kunnen we die woorden niet zomaar aan de kant schuiven. Natuurlijk, de fans, het be stuur, de trainer en niet in de laatste plaats de spelers zelf zouden het liefst alléén aanvallen. Maar als de tegenpartij meer kracht blijkt te hebben, is welk fraai plan dan ook moeilijk te realiseren. Ondertussen houdt Ajax de race naar de nationale titel zeer redelijk bij. PSV blijft verbazen door onverwachte neder lagen en ligt nu op de Amsterdammers al enkele punten achter, terwijl Roda en Feyenoord als enige twee eredivisieclubs méér punten verzamelden dan de rood- witten. Ook deze teams maken echter niet de indruk, dat ze in de komende weken slechts zelden punten zullen moe ten afstaan. Alles lijkt nog steeds mo gelijk in deze competitie, die daarom veel aantrekkelijker is dan vele afleve ringen uit het verleden. Wat valt er bijvoorbeeld te voorspellen over de strijd die Ajax en FC VVV vanmiddag zullen uitvechten? Niemand die gemakkelijk één van beide teams met reden als favoriet kan bestempelen. Ook al is het zo, dat de Venlonaren op de ranglijst een veel bescheidener positie in nemen dan Ajax. Maar vers in de herinnering ligt de 2 - 0 triomf, die Rob Baan's equipe in eigen huis behaalde op landskampioen PSV. Misschien dat FC VVV in uitwedstrijden wat gehandicapt is door het gemis van de tienduizenden enthousiaste fans die bij de thuiswedstrijden in stadion De Koel Is het een Bij: grote of kleine aanrijding Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 Wat men noemt: kunt u uw wagen laten een Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein ongeoorloofde en ook daarbuiten! "sliding" Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 4