AGAM-KRONENBURG BV MERCEDES-BENZ Ster Occasions n METZLER- CONTROLECOMMISSIE Voor de meesten onder u is het een doodnormale zaak dat bij iedere thuiswed strijd van Ajax de nodige mensen op pad zijn om de orde en rust op het Ajax- terrein te handhaven. Dat geldt eveneens bij wedstrijden in het Olympisch Stadion. Deze mensen van de zgn. Controlecommissie noemen zich terecht figuren achter de schermen. Zoals er zoveel mensen in elke club werkzaam zijn welke enorm veel belangrijk werk voor hun vereniging verrichten zonder ook maar één keer in de publiciteit te komen. Maar zonder deze mensen kan geen enkele club functioneren en dat geldt ook voor Ajax. Buiten de Controlecommis sie kent de club nog veel meer achter-de-schermen figuren: mensen die in hun vrije tijd belangeloos werk voor de club doen wat nu eenmaal gedaan moet worden. Maar laten we ons op dit moment beperken tot die Controlecommissie welke, zoals reeds eerder gezegd, de taak heeft de orde en rust op het Ajax- complex te waarborgen. Of, zoals de toenmalige voorzitter W. Meester het noemt: het bijstaan van de suppoosten om te zorgen dat een ieder op de plaats komt waar hij recht op heeft en hen te weren die onregelmatig trachten te handelen. Het afgelopen jaar bestond de commissie uit 27 leden, waarbij de heer W. Meester optrad als voorzitter, de heer F. J. P. de Breet als secretaris en de heren C. Deegen en C. van Dekken als commissarissen. Het zal u duidelijk zijn dat deze commissie zeer goed werk doet. Het is nu eenmaal noodzaak dat op een complex als het Ajax-domein een aantal mensen zich beschikbaar stelt om de nodige leiding te geven aan de bezoekers en de vele auto's. Zonder hen zal het in zeer snelle tijd een janboel worden. Door allerlei omstandigheden kampt de commissie momenteel met enig gebrek aan mensen. En de vraag wordt dan ook gesteld of er geen leden en/of donateurs zijn die er iets voor voelen belangeloos belangrijk werk te verrichten. Helaas is het momenteel in elke vereniging een keihard gegeven dat de animo om mensen te vinden die bereid zijn vrije tijd te besteden voor hun club ernstig afneemt. Dit valt natuurlijk te betreuren maar het feit is er wel. In het algemeen is het verkrijgen van kader tegenwoordig een moeilijke zaak. De bereidheid neemt af, terwijl het werk dat gedaan moet worden bepaald niet minder wordt maar eerder nog toeneemt. Daarom is het voor vele verenigingen veelal een Afdeling nieuw verkoop en leasing naar maat Amsterdamseweg 186, Amstelveen, tel. 458151 met importeursgarantie Beethovenstraat 184, Amsterdam (500 meter vanaf de RAI), tel. 731303-735896, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen bril: ieders oogmerk! 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 16