Beuker-Bieshaar bv uitdeuken en spuiten VTormve„™ Sigarenmagazijn P. BRONIUS en omstreken Gijsbr. van Aemstelstr. 232, tel. 02150-49517, Hilversum kampioen PSV een gelijkspel af te dwingen. Inmiddels is gebleken dat naast Ajax topclubs van naam als PSV, Feyenoord en FC Twente erg kwetsbaar zijn. Vervelend misschien voor de fans van de respectievelijke clubs, maar des te leuker voor het totale voetbal, dat de afgelopen jaren steeds maar weer, en tot vervelens aan toe, gedomineerd werd door enkele verenigingen. Het heeft boven dien tot gevolg, dat er bij de clubs aan de top niet direct een panieksituatie hoeft te ontstaan als er toevallig eens een keer een nederlaag moest worden geïncas seerd. Meer dan ooit is duidelijk, dat de club die na 34 competitie-rondes als nieuwe landskampioen van Nederland uit de bus komt, veel puntenverlies zal hebben geleden. De nederlaag tegen Sparta is in dat licht bezien dus nauwelijks van doorslag gevend belang. Wél was het een duidelijke aanwijzing, dat de Joegoslavische coach Tomislav Ivic er nog verre van geslaagd is een Ajax-team te boetseren, dat zonder angst de weg terug naar de top kan inslaan. „Gun Ivic de tijd", roepen de Ajax-spelers in koor. Waaruit blijkt, dat zij in elk geval vol vertrouwen zijn, dat de beminnelijke trainer erin zal slagen om Ajax weer op poten te zetten. Dat daar veel tijd en energie in zal gaan zitten, is een onvermijdelijke zaak. Ook Rinus Michels immers slaagde er in het verleden niet in om „zijn" Ajax in een handomdraai te kneden tot een absolute topclub die de wereld versteld deed staan. Spectaculaire triomfen lijken voor Ajax voorlopig ver weg. Hoofdzaak is momen teel om in de nationale race naar de titel in de opbouwperiode toch een woordje mee te blijven spreken, hetgeen door de duidelijk doorgezette nivellering in de hele eredivisie toch zeer goed mogelijk moet zijn. Teleurstellingen zullen evenwel in de huidige situatie niet uitblijven. De tijd dat Ajax over elke tegenstander heenwalste is voorbij. Zelfs een vroeger bij voorbaat in de Meer kansloze ploeg als Eindhoven gokt het tegen de Amsterdammers nu op minimaal één puntje. Dat kart het voor de toeschouwer overigens ook best leuk maken. Is het een grote of kleine aanrijding Bij: Duivendrecht, telefoon 020-991625-992420 kunt u uw wagen laten Wat men noemt: een ongeoorloofde "sliding" Rij dan verder beheerst en rustig op dit terrein en ook daarbuiten! Leden en donateurs 10% korting 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 4