AGAM-KRONENBURG BV n METZLER- MERCEDES-BENZ Ster Occasions brilieders oogmerk CLUBBLAD Het is vaak interessant om van verschillende kanten te horen of de mogelijkheid bestaat via een clubblad wat meer informatie te krijgen over Ajax. Voorheen hoorde men die geluiden vaak niet en mocht het incidenteel wel zo zijn, dan moest helaas worden teleurgesteld, omdat het clubblad nu eenmaal voor leden en donateurs was bestemd en niet voor derden. Daar is al geruime tijd gelukkig een einde aan gekomen, omdat men eigenlijk niet voldoende argumenten kon aanvoeren om het niet voor iedereen mogelijk te maken het clubblad in huis te krijgen. In bijvoorbeeld Engeland gaat men zelfs zo ver, dat van verschillende verenigingen het clubblad in kiosken verkrijgbaar is en de geïnteresseerden het als een tijdschrift kunnen kopen. In Nederland is het nog niet zo ver. Voor zover bekend is het zelfs niet gebruikelijk een abonnement op een clubblad te nemen zoals dat bij Ajax mogelijk is. Clubbladen zijn nog teveel exclusief voor leden en donateurs. Anderen vallen buiten de mand. Zoals gezegd heeft Ajax daar geruime tijd geleden reeds ver andering in gebracht. Het is nog te weinig bekend dat iedereen in de ge legenheid is voor een bedrag van 17,50 per jaar zich te abonneren op het maandelijks te verschijnen Ajax-Nieuws. clubblad van de Amsterdamsche Football-Club Ajax. De belangstelling voor deze abonnementen is redelijk te noemen. Dit kan beter worden wanneer het meer bekend wordt dat de mogelijk heid bestaat het clubblad maandelijks in huis te krijgen. Uiteraard kent Ajax een redactie-commissie met als hoofdredacteur M. J. W. Middendorp en als mede redacteuren voorzitter J. van Praag en ondergetekende. Volgens het Huishoude lijk Reglement dienen er per jaar minimaal 10 nummers te verschijnen, waar uiteraard gevolg aan wordt gegeven. De inhoud van het blad is natuurlijk variabel, maar kent ook een aantal vaste rubrieken. Iedere maand opent het blad bijvoorbeeld met de „Kroniek", waarin allerlei zaken de revue passeren die in een vereniging als Ajax gebeuren. Deze variëren van de prestaties van o.a. het eerste elftal tot en met allerlei wetenswaardigheden omtrent andere commissies in de vereniging. Vaste rubrieken zijn ook het „Seniores-overzicht" en het „Jeugdvoetbal", waarin uitgebreid de verrichtingen der verschillende elftallen aan de orde komen. Omdat velen ook geïnteresseerd zijn in de verrichtingen Afdeling nieuw verkoop en leasing naar maat Amsterdamseweg 186, Amstelveen, tel. 458151 met importeursgarantie Beethovenstraat 184, Amsterdam (500 meter vanaf de RAI), tel. 731303-735896, na 18.00 uur 732770 N. J. van Galen 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 16