het broodje van PLEIN 24 ,vAr°bo SPORTVRIENDEN elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming 4 Het is niet de naam maar OOK VOOR UW CROQUETTEN Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam UNICEF Unicef bestaat op 11 december 1976 30 jaar. Dat is een jubileum. Geen reden tot feest gedruis overigens. Daarvoor is de situatie van miljoenen kinderen in de Derde Wereld te onthutsend. Dat is geen nieuws. De media overspoelen tenslotte sinds jaar en dag de westerse wereld met berichten die er niet om liegen. Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties, in leven geroepen na de Tweede Wereldoorlog om de noodtoestand van de kinderen in Europa op te heffen. In 1950 werd het brandpunt van de belangstelling verlegd naar de kinderen in de ontwikkelings landen, die er veel slechter aan toe zijn. Sindsdien werkt Unicef, in uitstekende samen werking met de regeringen, in meer dan 100 ontwikkelingslanden waarin projecten tot ontwikkeling gebracht worden die gericht zijn op de allerarmsten en op blijvende ver betering op lange termijn. Er zijn nogal wat mensen die denken dat Unicef een soort melkverstrekkende organisatie is. Niets is minder waar dan dat. Unicef's aanpak kenmerkt zich door uitgekiende activiteiten, die een grote onderlinge samenhang vertonen. Activiteiten als geneeskundige bijstand van moeder en kind, geboortebeperking, hygiënische drinkwatervoorziening, produktie van meer en beter voedsel en onderwijs. Er is in de wereld veel sympathie voor Unicef, niet in het minst door de duidelijke stellingname „verbeteren van de situatie van kinderen ongeacht ras, geloof en politieke overtuiging". Een dergelijke stellingname is een verademing in een sterk verpolitiekte samenleving. Niet voor niets kreeg Unicef in 1965 de Nobelprijs voor de Vrede! In Nederland maakt het Nederlands Comité Unicef zich dit jaar sterk voor een project op Sri Lanka (het voormalige Ceylon). Het project richt zich op de verbetering van de voeding en de gezondheidszorg. Wilt u Unicef steunen, stort dan uw gift op giro 7515 t.n.v. Unicef, Den Haag. DE WEDSTRIJDBAL voor heden werd geschonken door Supportersvereniging De Ajacied, via Sport- huis Tonnie Pronk. eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 6