Topscoorder^ Nog enige gegevens van Ajax over het vorige seizoen: Ajax gebruikte daarin 19 spelers. Niemand van die 19 speelden alle wed strijden van begin tot eind mee. Ruud Geels miste slechts 1 wedstrijd, maar moest 3x voortijdig de kleedkamer opzoeken. Ajax scoorde 74 doelpunten, waarvan het leeuwendeel kwam van Ruud els (hij woont in Haarlem) n.l. 29x. De overige doelpunten kwamen op am van: Steffenhagen 13x, Rrokamp lOx, verder scoorden Krol, Meyer, Hulshoff, Arnesen en Lerby ieder 3x, terwijl Suurbier en Notten tot een score van 2 doelpunten kwamen; van Dord scoorde lx, terwijl 2x door de tegenstander in eigen doel werd geschoten (beide keren in een wedstrijd tegen G.A. Eagles, uit en thuis). Ajax kreeg vorig seizoen 2 strafschoppen mee (De Graafschap en FC Utrecht), beide werden benut door Ruud Geels, 3x kreeg men een straf schop tegen (FC Den Haag, Feyenoord 2x) welke alle 3 werden benut (resp. Mansveld, Vreyssen en Nico Janssen). Ajax kreeg vorig seizoen 3x een gele kaart voorgeschoteld n.l. in de wed strijden tegen Sparta, Excelsior en N.E.C. Ajax scoorde in z'n 17 thuiswedstrijden vorig seizoen 50 doelpunten en kreeg er 14 tegen. Uit scoorde Ajax 24x, welk aantal doelpunten men ook tegen kreeg. Éénmaal werd thuis gelijkgespeeld en ook lx verloren (P.S.V.). Uit verloor men 4x, speelde 7x gelijk en won er dus 6. Ajax trok vorig seizoen in z'n thuiswedstrijden zo'n 307350 toeschouwers wat neer komt op een gemiddelde van 18079 per wedstrijd. Als Ajax uit moest spelen kwamen er gemiddeld zo'n 19735 toeschouwers. Wat dat betreft een nogal scheve verhouding dachten we zo. •Rij Haarlem kwam men vorig seizoen tot een gemiddelde van zo'n 4897 «schouwers per wedstrijd. Uit trok Haarlem 4622 toeschouwers per wedstrijd. De laatste keer dat Haarlem en Ajax tegen elkaar speelden was op 6 april 1975. Haarlem verloor na een ruststand van 0-0 met 1-4. Doelpun ten makers voor Ajax waren Geels 3x en Notten. Het Haarlem doelpunt kwam op naam van Piet v.d. Rerg. Ajax kwam toen in het veld met de volgende spelers: Schrijvers, Suurbier (na 33 minuten vervangen door van Dord), Blankenburg, Dusbaba, Krol, Steffenhagen, Notten, Mühren, Mulder, Geels en Brokamp. Zes van deze 12 namen spelen op dit moment ziet meer bij Ajax. Haarlem kwam op die dag met het volgende elftal binnen de lijnen: Boersma, Wentink, Fransz, Marijt, Derksen, v.d. Berg, Wetzel, Peys, Sadek, Hoeben en De Kip. Ook hier zijn 6 spelers niet meer aktief spelend voor het A-team. Trainer Ivic, die Ajax weer naar successen moet leiden. Coen Zuidema via Ajax weer in Oranje? Dirk Schoenaker ziet het wel zitten bij Ajax. 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 7