HAARLEM AJAX Redaktie-adres: Stresemannlaan 143 Haarlem Advertenties: 023-3713 36 Officieel programmablad der "HFC Haarlem" Ajax speelt in de voetbalwereld nog een zeer be- rijke rol, ondanks de matige resultaten van aatste jaren. Sinds het veroveren van drie Europa Cups, de Super Cup en de wereldcup dwongen de Ajaxcieden bij het verwende pu bliek respect af. Vooral in de Zuidelijke landen door HANS TEROL Weliswaar wordt menige club hierdoor over moedig en neemt dan risico's, zodat Ajax ten slotte toch weer als winnaar uit de strijd ver schijnt. En Haarlem is eigenlijk zo'n club, die op papier moet verliezen van Ajax, maar door wilskracht en inzet resultaat kkn boeken. De Roodbroeken moeten echter geen risico's nemen door overmoed, want Ajax blijft Ajax! Zij slaat toe, als de tegenstander fouten maakt. Tot nu toe heeft Haarlem nog nimmer van Ajax gewonnen (althans in het betaalde voetbal!), zodat de primeur nog steeds moet plaats vinden. En Zondag 29 augustus zou wel eens een dag van verrassingen kunnen worden liggen bij de chauvinistische bevolking al gauw de kreten "Ooooh" en "Aaaah" op hun lippen, wanneer ze over Ajax discusiëren. Terecht, dat men bij Ajax dan ook besloten heeft om de veroverde Cups tijdens het maken van een elftal foto voor de selectie plaatst Maar is Ajax nog wel in staat om die succesvolle tijd van weleer te doen herleven? Is het mogelijk, dat Ajax PSV van de troon stoot en is het über haupt mogelijk, dat de Amsterdammers de op mars van een groot aantal subtopclubs (AZ'67, •,C, FC Twente, FC Den Haag, Sparta) kan erstaan? Natuurlijk, de tijden zijn veranderd, er kwamen sterkere tegenstanders, de concur rentie werd groter. Maar Ajax is óók sterk veranderd! Namen als Piet Keizer, Sjaak Swart, Johan Neeskens, Johan Cruyff en Rinus Michels stonden borg voor succes. En tóch, ondanks het vertrek van de "Sterren" bleef Ajax een topploeg. Nog steeds heeft men ontzag voor de Amsterdammers, als de club op bezoek komt. De vrees is nog steeds aanwezig, zij het in veel mindere mate! Nu kan Ajax ook wankelen en punten laten liggen bij clubs, waar het vroeger onmogelijk leek te zijn. Selectie Ajax. Voorste rij v.l.n.r.: Hulshoff, Jager, Meyer, Ivic {trainer), Schrijvers, Helling, Ling, Kok. Midden v.l.n.r.: Gorp {verzoeger), Notten, Wickel, Erkens, Zuidema, Lerby, Arnesen, Haarms {trainer). Achter v.l.n.r.: Krol, Suurbier, Dusbaba, Geels, Stuy, van Dordt, Das, Schoenaker. 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 3