Na het grote succes van het Internationaal Voetbaltournooi "Amsterdam 700" dat één van de hoogtepunten was van de viering van het 700-jarig bestaan van onze stad in 1975 verheugt het mij dat dit voetbal tournooi een vast jaarlijks terug kerend evenement gaat worden. Voor het tournooi "Amsterdam 701" hebben de organisatoren wederom een viertal clubs van wereldnaam kunnen contrac teren, te weten. A.F.C. Ajax, Anderlecht, Leeds United en Borussia Mönchengladbach. Vele voetballiefhebbende Amsterdammers en velen van daarbuiten zullen verzekerd kunnen zijn van spectaculair voetbal. Evenals in 1975 zal een batig saldo ten goede komen aan sportieve doeleinden in onze stad. Daarvoor dank aan de organisatoren. De buitenlandse gasten heet ik van harte welkom in Amsterdam. Allen wens ik een boeiend en vooral sportief tournooi toe. Het voetbaltournooi "Amsterdam 700" is in het feestelijke jubileumjaar van de hoofdstad een bijzonder geslaagd sportief hoogtepunt geweest. De overweldigende publieke belangstelling voor dit sportieve evenement alleen al was reden genoeg om in 1976 met een nieuw initiatief op dit gebied te komen. De Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam presenteert U dan ook niet zonder enige trots het toernooi "Amsterdam 701" met een be zetting van europese topklasse. Als voorzitter van de Stichting heet ik allen - het publiek, de genodigden uit eigen land en zeer in het bijzonder de talrijke buitenlandse gasten - van harte welkom in de stad Amsterdam en in het Olympisch Stadion. De klinkende namen van de vier deelnemende clubs lijken mij meer dan voldoende waarborg voor een voetbalfestijn, dat met het voorgaande kan wedijveren. Ik wens U namens de Stichting dan ook een plezierig en vooral sportief weekeinde toe bij het voetbaltournooi "Amsterdam 701". Amsterdam 701 Het sukses van het Tournooi- Amsterdam 700 heeft ons gesterkt in de mening dat een Internationaal Voetbaltournooi van topklasse in Nederland in een behoefte voorziet. Gezien de grote interesse van trainers, sportofficials en journalisten uit het buitenland, mogen wij vaststellen dat het Amsterdam Tournooi, ook inter nationaal reeds een reputatie geniet. Dit jaar dus het spectaculaire team van Leeds-United met vele Engelse en Schotse internationals; hetsuksesvolle Anderlecht met 2 Cups in één seizoen en vele Belgische en Nederlandse nationale spelers. Voorts de kampioen van West- Duitsland, Borusia Mönchen gladbach, waarin we eveneens veel bekende gezichten aantreffen uit het Duitse elftal, en tenslotte de nieuwe formatie, waarmee Ajax de kompetitie ingaat onder leiding van de nieuwe coach Ivic. Al met al kwaliteit genoeg om spannende en interessante wedstrijden tegemoet te zien, waarbij we U allen veel genoegen wensen. dr. I. Samkalden Burgemeester van Amsterdam Voorzitter Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam S.C. Bakkenist Jack H. van Zanten, org. #111

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 4