komende weken tijdens de intensieve trainingsperiode een indruk moeten krijgen van het materiaal dat hem bij Ajax ter beschikking staat. De 43-jarige Joegoslaaf heeft zijn vakantie er deze zomer voor opgeofferd om bij zijn nieuwe werkgever direct aan de slag te kunnen. Direct na de laatste competitiewedstrijd van zijn oude club, het van Europa Cup-toernooien bekende Hajduk Split, kwam Ivic naar Amsterdam, waar hij geen twijfel liet bestaan over zijn voornemen om keihard te werken voor het doel dat hij zich heeft gesteldAjax terug brengen aan de allerhoogste top van het internationale voetbal. Vanavond wordt in de wedstrijd die Ajax speelt tegen de Surinaamse kampioen Robin Hood een tipje van de sluier opgelicht hoever Ivic, die overigens in de omgang veel weg heeft van de beminnelijke Roemeen Stefan Kovacs, die de Amsterdamse topclub in het verleden naar twee Europa Cups loodste, is ge vorderd met zijn poging een hecht en sterk elftal op de been te brengen. Ongetwijfeld zullen vanavond de nieuwe aanwinsten in Ivic's selectie de kans krijgen om zich aan het publiek voor te stellen en te laten zien waartoe ze in de nog vreemde omgeving in staat zijn. We weten dat ze bij hun vorige vereni gingen stuk voor stuk toppers waren, maar de vraag blijft hoe ze zich zullen aan passen in een frisse formatie, die Ajax naar nieuwe successen moet leiden. In het duel met Robin Hood zullen we hopelijk al zien waarom de leiding van de ZATERDAGAVOND 31 JULI, AANVANG 20.00 UUR: AJAX - STOKE CITY Amsterdamse club de 28-jarige Johan Zuidema (ex-NEC), de 23-jarige Dick Schoenaker (ex-De Graafschap) en de 24-jarige Hans Erkens (ex-Fortuna SC) naar de hoofdstad heeft gehaald. Daar tegenover staat dat enkele gezichten, die in de afgelopen jaren in De Meer vaste klant waren, er met ingang van dit seizoen niet meer bij zullen zijn. Arno Steffenhagen vertrok naar Hamburger SV, Henk van Santen verhuisde naar FC Twente, Gerrie Mühren greep een lucratieve aanbieding van het Spaanse Bêtis Sevilla en Willy Brokamp werd verkocht aan zijn oude club MVV. Nu nog iets over Ajax' tegenstander van hedenavond: Robin Hood. De club die in Suriname al jarenlang de toon aangeeft, is bezig aan zijn eerste Europese toernee. Tot en met 15 augustus bivakkeert Robin Hood in het sportcentrum Papendal en zal in Nederland minstens vijf wedstrijden spelen. Dat zijn naast de strijd tegen Ajax, duels met Feyenoord (31 juli), NEC (8 augustus), FC Den Haag (11 augustus) en Haarlem (15 augustus). De leiding van Robin Hood is momenteel nog naarstig op zoek naar meer tegenstanders, die hun Europa-trip kunnen opsieren. Robin Hood, dat tien internationals telt, mag dan nog nooit eerder in Europa geduelleerd hebben, een onbekende in het internationale voetbal is het Suri naamse team zeker niet. De club is de laatste jaren regelmatig uitgekomen in de strijd om de Zuidamerikaanse Concacaf-beker, een tegenhanger van de Europa Cup. Het kan daarom vanavond voor beide elftallen een leerzame partij worden, die - en laten we dat vooral hopen - voor het publiek een enerverend duel kan worden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 2