AJAX' C-ELFTAL Vooral in deze fase van de competitie dat prak tisch alle belangstelling voor de hoofdmacht van Ajax is, lijkt het mij toch wel aardig iets verder te kijken dan alleen maar naar het eerste elftal. Eén stap naar beneden brengt ons bij het C- elftal, Jong Ajax of hoe u het ook noemen wilt en gezien de resultaten van dit team is er reden genoeg om hier nader op in te gaan. Want al spreekt een C-team de massa weinig aan en al staat het elftal nauwelijks in de publieke be langstelling, dan toch heeft het elftal in de ver eniging een duidelijke functie welke ten onrech te wordt ondergewaardeerd. Goede resultaten of niet, het zal voor velen vooral buiten de ver eniging een zorg zijn. Binnen de club wordt daar duidelijk anders over gedacht. En niet in het minst bij de spelers zelf. Een C-elftal heeft wel degelijk een betekenis voor de vereniging. In de eerste plaats geldt het als een soort op vangcentrum voor talentvolle voetballers. Vooral jong talent kan in het C-elftal langzaam rijpen voor het grote werk. Want weinigen is het ge geven gelijk die grote stap te maken van ju- niorentijd naar het professionele voetbal. Daar komt nogal wat bij kijken. De tijd in het C- elftal kan ook dienen als een soort proefperiode voor jong talent. Want met alleen goed kunnen voetballen komt men er tegenwoordig niet meer. Vooral een juiste mentaliteit speelt een grote rol in het slagen van een voetbalcarrière. Er zijn voorbeelden te over van spelers welke voetbaltechnisch begaafd zijn maar mentaal niet opgewassen blijken te zijn tegen een professionele aanpak en zodoende toch door de mand vallen. Het is daarom zeer belangrijk jonge talenten zo vroeg mogelijk kennis te laten maken met professioneel voet bal en alles wat daarbij hoort. De begeleiding moet dan ook van dien aard zijn. De huidige trainer van het C-elftal, Bobby Haarms, kan bij Ajax bogen op een staat van dienst die er zijn mag. Door zijn rijke ervaringen weet hij ongetwijfeld wat er in die aparte voetbalwereld te koop en niet te koop is. Hij weet maar al te goed welke eisen, zowel psychisch als fysiek, er aan voetballers gesteld MOETEN worden wil het voor de betrokkenen enige garantie op succes geven op hoger niveau. Want dat zal een ieder duidelijk zijn: het C-elftal heeft ten doel jonge talenten rijp te maken voor het eerste elftal. Voor een man als Bobby Haarms een uiterst dankbare taak die zijn trots niet onder stoelen of banken zal steken wanneer hij één van zijn spelers kan overdragen aan de A-selectie. Het is bepaald geen eenvoudige zaak om ieder jaar één of meerdere spelers rijp te maken voor het eerste elftal. Daarvoor liggen de gestelde eisen vaak te hoog voor menig speler. Bovendien kent het C-team ieder jaar veel mutaties. Verschillen de oorzaken zijn daarvoor aan te wijzen: terugkeer naar een goede ,,amateur"-vereniging, verkoop aan betaalde clubs op lager niveau, aankoop van nieuw talent, doorstroming rokin 50,tel. 251050 De HAARVERZORGER van bekende personalities Bos en Lommerweg 213, Amsterdam, tel. 861010 Internationaal prijswinnaar met allround medewerkers 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1976 | | pagina 5