TOLK AUTOBANDEN BV elektrotechniek pompinstallaties waterzuivering centrale verwarming vktroÖQ t VOETBAL LIEFHEBBER OPGELET Als u zich meldt met dit programma bij Banden voor de helft van de prijs en minder is mogelijk! VRIJE NIEUWSGARING We ontkomen niet helemaal aan de indruk dat een aantal belangrijke betrok kenen 't begrip „vrijheid van meningsuiting" verwart met „vrije nieuwsgaring". Daar wij echter niet Van Dale hebben uitgevonden, willen we over de woord keus niet vallen, ofschoon er ons inziens een duidelijk en fundamenteel verschil is. Veel meer willen we het hebben over de „transfer" van voetbalgenot via radio en t.v. naar de thuisblijvende consument. Enige dagen geleden hoorden we: „Langs de Lijn is de grootste vijand van het betaald voetbal." Dat zou best eens waar kunnen zijn. Het zou ook best eens niet waar kunnen zijn, want dezelfde spreker voegde daar in één adem aan toe: „Door 'Langs de Lijn' te verbieden hopen we het bewijs te leveren." Niet: „We zullen het bewijs leve ren." Men is duidelijk niet geheel zeker van zijn zaak. Wij zijn dat allerminst. Met geen woord wordt gerept over het gewijzigd recreatiepatroon van de „thuisblijvende" consument. Dat is een gevaarlijke zaak, want wij beschikken over informatie die er niet om liegt. Wij tippen slechts: 1. toenemende aanschaf en gebruik van automobielen; 2. idem van motorrijwielen; 3. toename eigen sportbeoefening door jeugd en het meezuigen van vol wassenen; 4. toename van het botenbezit (ca. 10.000 per jaar! Vooral gezinsboten!); 5. toename van het caravanbezit (vooral in de lagere inkomensgroep); 6. toename van besteding in het buitenland (voetbal is „duur"); 7. toename van televisiebezit (aanschaf kleuren-t.v. legt elders beperking op); 8. toename in de „doe 't zelf" sector (weekend werkzaamheid); 9. toename belangstelling zaalsporten; en 10. afname kwaliteit sportparken (lage inkomsten: geen of weinig onderhoud); 11. afname kwaliteit voetbal (besturen eisen resultaat i.p.v. kwaliteit); 12. gebrek aan informatie over samenstelling publiek (wat is de doelgroep?); eerste oosterparkstraat 110, amsterdam telefoon 353353 en 945355 4 Isarwegr 2 (Industrieterrein Sloterdijk) Amsterdam, tel. 113436 dan koopt u banden tegen een prijs, die nergens goedkoper kan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 6