f Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' EVEN OPNIEUW VOORSTELLEN: A J AX UIT AMSTERDAM Voor de tweede maal binnen enkele weken is Ajax de gast van FC Amsterdam in het Olympisch Stadion. Het zou dus best mo gelijk zijn om geen „portret" van de be zoekende club te geven, maar dat zou aan de andere kant toch weer wat vreemd aan doen. Je zou gewoon wat missen. De moeilijkheden die Ajax vorig seizoen heeft gehad, zijn overbekend. Er vond een kleine uittocht van spelers plaats, die in de periode van de gouden successen deel had den uitgemaakt van de ploeg en vlak voor de start van de competitie pakte ook de technisch-directeur Hans Kraay zijn koffer en reisde af. Gelukkig voor Ajax was de grondlegger van de grote successen van Ajax, Rinus Michels, nog vrij en deze bleek bereid voorlopig de training en coaching van zijn oude club op zich te nemen. In totaal verdwenen 13 namen van de loon lijst: Blankenburg (naar HSV), Haan (naar Anderlecht), Keizer (gestopt), Arnold Mühren (naar FC Twente), Rep (naar Valencia), Varga (naar Borussia Dortmund), Van Veenendaal (naar De Graaf schap), terwijl Buma, De Jong, Koeman, Lonhard, Post en Vaz Nunes weer amateur werden. Voor deze 13 man werden 14 nieuwelingen ingelijfd: Das, Kanon, Kok, Kraal en Staats uit eigen kweek en voorts Helling (Telstar), La Ling (FC Den Haag), Meyer (FC Amsterdam), Tervoort (Heiloo), Wiclcel (Excelsior), Tahamata, Bouma alsmede de beide Denen Soren Lerby en Frank Arnesen. In totaal bestaat de selectie van Ajax uit 31 man: Alberts, Arnesen, Bouma, Brokamp, Bijvank, Das, Van Dord, Dusbaba, Endt, Geels, Helling, Hulshoff, Kanon, Kok, Kraal, Krol, La Ling, Lerby, Meyer, Mühren, Notten, Van Santen, Schrijvers, Seegers, Staats, Steffenhagen, Stuy, Suurbier, Tahamata, Tervoort en Wickel. De gemiddelde leeftijd is 23 jaar, de oudste speler is Wim Suurbier (30), de jongste Rob Kok (18). Trainer-coach is Rinus Michels, zijn secondant is Jan van Daal. Clubarts is dr. Rolink en fysiotherapeut Jan van Gorp. De clubkleuren van Ajax zijn rood-wit. De club speelt in het Ajax-stadion, dat plaats biedt aan 29.500 kijkers. rokin 50,tel. 251050 Prettig relaxen Uw pikeuse: Els Schotman Uw gastheer: Ad Schotman Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Telefoon 362692

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 5