uniquejh» uitzendburo het broodje van PLEIN 24 Meer dan 50.000 platen met kortingen van 20 tot 50°/o vindt u bij DISCOSTAR - Damstraat 5 - Amsterdam SPORTVRIENDEN OOK VOOR UW CROQUETTEN 14 keizersgracht 328, tel.64683-236400 overtoom 464, tel.122498-129044 vrijheidslaan 89 (hk rijnstraat), tel.443349-445084 valkenweg 13 (noord), tel. 364256 javastraat 6,tel. 355115 NIET EENVOUDIG Voor de tweede keer dit seizoen gaan we ons opmaken voor een Europa-Cup-wedstrijd. Ajax had in de eerste ronde van het Europa-Cup Ill-toernooi geen enkele moeite met het Ierse Glentoran Belfast, maar lootte in deze tweede ronde tegen een heel wat sterkere tegenstander. Op veler gebied heeft het natuurlijk veel meer zin te spelen tegen interessante en sterke tegenstanders dan tegen weinig zeggende ploegen welke gedoemd zijn reeds in de eerste ronde te sneuvelen. De tegenstand is minimaal, de publieke be langstelling erg klein en ook financieel is het voor de club niet interessant. Dat kan bepaald niet gezegd worden van het Berlijnse Hertha BSC, de ploeg van Georg Kessler en de ex-Spartaan Stef Walbeek. Laatstgenoemde speler kampt met wat aanpassings problemen, heeft nog geen kans gezien een vaste plaats in de basisopstelling te ver krijgen maar zal er toch wel komen. Hertha speelt in de Duitse Bundesliga een voorname rol. De ploeg beschikt over een aantal uitstekende voetballers, waarbij vooral de aanval qua kracht de verdediging overtreft. Ajax ondervond dat duidelijk in de eerste wedstrijd tussen beide ploegen in Berlijn, waarbij het grootste deel van de wedstrijd slechts een spel was van aanvallen door Hertha en verdedigen door Ajax. Daar is nogal de nodige kritiek op gekomen. De pers kan het maar niet laten het huidige Ajax te vergelijken met het Ajax uit de eerste Michels-periode. En dan kan duizend keer gezegd worden dat dit soort vergelijkingen gewoon niet eerlijk is, gezien de gewijzigde omstandigheden waardoor Ajax gewoon anders moet voetballen, het wordt toch steeds gedaan. Europa- Cup-voetbal is in de meeste gevallen puur resultaatvoetbal. In principe is dat logisch, omdat iedere Europa-Cup-wedstrijd eenmalig is. Het is nu eenmaal zo dat in twee maal anderhalf uur voetbal wordt beslist wie naar de volgende ronde gaat met alle aantrekke lijke gevolgen van dien. Daarom moet iedere ploeg zich aanpassen aan de omstandig heden en wanneer een elftal op een bepaald moment nu eenmaal niet kan aanvallen, zal teruggevallen moeten worden op de verdediging die de „nul" dan maar moet zien te houden. Gezien het feit dat Ajax uiteindelijk slechts één goal heeft moeten toestaan, kan het resultaat bevredigend genoemd worden. Iedereen verkeert nu in de overtuiging dat Ajax vanavond de zaak wel even zal recht trekken en min of meer die derde ronde al heeft gehaald. Niets is minder waar. De Het is niet de naam maar Leidseplein 24 Telefoon 65172 Amsterdam Het goedkoopste platenadres in Nederland

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 16