Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' 7 EVEN VOORSTELLEN: AJAX UIT AMSTERDAM Het staat vreemd in een programmablad van een Amsterdamse vereniging om de andere hoofdstedelijke club voor te gaan stellen. U weet het wellicht veel beter dan wij. Maar het zou nog vreemder zijn om geen woord aan de bezoeken de club, ditmaal dus Ajax, te wijden. Dat zou zelfs te ver gaan. Ajax heeft een vrij moeilijk seizoen achter de rug. De spelers zaten niet alleen met zichzelf, maar ook met anderen bij Ajax in de knoop. Dat leidde tenslotte tot uitbars tingen, waardoor spelers, die in de roemruchte jaren van de Meerclub een grote, indringende rol hadden gespeeld, uit de rood-witte gelederen verdwenen. Daar bij kwam nog dat vlak voordat het sei zoen officieel uit de startblokken werd geschoten, ook de technisch-directeur Hans Kraay opstapte, waardoor op nieuw onrust ontstond. Gelukkig voor Ajax was de grondlegger van de grote successen van Ajax, Rinus Michels, nog vrij en deze bleek bereid voorlopig de training en coaching van zijn oude club op zich te nemen. In totaal verdwenen 13 namen van de loonlijst: Blankenburg (naar HSV), Haan (naar Anderlecht), Keizer (ge stopt), Arnold Mühren (naar FC Twen te), Rep (naar Valencia), Varga (naar Borussia Dortmund), Van Veenendaal (naar De Graafschap), terwijl Buma, De Jong, Koeman, Lonhard, Post en Vaz Nunes weer amateur werden. Voor deze 13 man werden 10 nieuwe lingen ingelijfd: Das, Kanon, Kok, Kraal en Staats uit eigen kweek en voorts Helling (Telstar), La Ling (FC Den Haag), Meijer (FC Amsterdam), Tervoort (Heiloo) en Wickel (Excelsior). In totaal bestaat de selectie van Ajax uit 27 man: Alberts, Brokamp, Bijvank, Das, Van Dord, Dusbaba, Endt, Geels, Helling, Hulshoff, Kanon, Kok, Kraal, Krol, La Ling, Meijer, Mühren, Notten, Van Santen, Schrijvers, Seegers, Staats, Steffenhagen, Stuy, Suurbier, Tervoort en Wickel. De gemiddelde leeftijd is 23 jaar, de oudste speler is Wim Suurbier (30), de jongste Rob Kok (18). Trainer-coach is Rinus Michels, zijn secondant is Jan van Daal. Clubarts is dr. Rolink en fysiotherapeut Jan van Gorp. De clubkleuren van Ajax zijn rood-wit. De club speelt in het Ajax-stadion, dat plaats biedt aan 29.500 kijkers. mmmmwwm m, wwmwt i mmmm - ÊMm illiiill Geert Meyer Prettig relaxen Uw pikeuse Els Schotman Uw gastheer: Ad Schotman Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Telefoon 362692

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 9