KOUDIJS AUTOBEDRIJF B.V. n METZLER- Leer paardrijden in De Ninteman manege 'De Hengstenbar' bril: ieders oogmerk! OAF Westelijk Halfrond (Kostverlorenhoftel. 414400 Van der Hooplaan 180, tel. 455451 PEUGEOT AMSTELVEEN I hobby een goed betaald beroep kunnen maken en bovendien „werkt" hij graag in de buitenlucht. Wie niet overigens? Toch zal Ruud Krol misschien nooit diezelfde legendarische naam krijgen als b.v.. Jaalc Swart. Daar zal geen verklaring voor te vinden zijn. Misschien omdat Swart langer lid van Ajax was, bijna van kind af. Misschien ook wel omdat Swart meer tot de verbeelding sprak door de functie die hij in Ajax had. Een aanvaller is sneller populair, komt beter over dan een verdediger, wordt wel eens gezegd. Al is er in het moderne voetbal natuurlijk veel minder onderscheid tussen deze beide speltypes. Maar „Mister Ajax" of niet, Ruud Krol zal daarom niet treuren. Hij voetbalt graag, maar wat be langrijker is, bijzonder goed ook. Hij heeft bijna alles meegemaakt wat een voetballer kan meemaken. Europese bekers op rij, wereldbekers, een tweede plaats bij het wereld kampioenschap. Bijna alles, want natuurlijk had Ruud Krol graag die ene ontbrekende diamant, die van het wereldkampioenschap, aan zijn indrukwekkende verzameling toe gevoegd. Maar wat niet is kan nog komen. B. M. JUBILEUM Ferencvaros, de populairste Hongaarse voetbalclub, heeft vorige week zijn dui zendste internationale wedstrijd gespeeld. In de competitie om de Mitropa Cup tegen het Tsjechische Zbrojovka Brno, die de Hongaren met 2-0 wonnen. De eerste internationale wedstrijd verloren de Hon garen, die in 1899 zijn opgericht, met liefst 9-0 van het Engelse Cricketer, maar daarna herstelde de in groen-wit spelende ploeg zich, waardoor de balans van 1000 wedstrijden, die in 47 landen werden bijeengetrapt, er nu als volgt uitziet: 585 over winningen, 149 gelijke spelen en 266 nederlagen. De doelcijfers zijn 3051 voor en 1770 tegen. Gemiddeld scoorde Ferencvaros dus drie doelpunten per wedstrijd. Be halve tegen Engeland, de Sowjet Unie en Bulgarije heeft de balans van de club tegen alle andere Europese landen een positief gezicht. In die 1000 wedstrijden werden door de 21-voudige Hongaarse kampioen in totaal 483 spelers gebruikt. In het afgelopen seizoen verloor Ferencvaros de finale in het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars met 3-0 tegen Dynamo Kiew. Tien jaar geleden werd de toen nog zo ge noemde Jaarbeursstedenbeker gewonnen door een 1-0 triomf in de eindstrijd op Juventus. In 1968 werd de finale in het nu geheten UEFA-Cup-toernooi verloren tegen Leeds United: 0 - 0 en 0 - 1. Prettig relaxen Uw pikeuse: Els Schotman Uw gastheer: Ad Schotman Bezoek dan tevens (Natuurlijk óók voor merries Buikslotermeerdijk 6 t.o. Sportpark Elzenhagen Telefoon 362692

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 9