I MARTIN VAN DER KWARTEL GOEDE WEG Sigarenmagazijn Er kan momenteel niet anders gezegd worden dan dat Ajax aan het terugkomen is. Misschien dat zoiets zich niet direct manifesteert in den derende en glansrijke overwinningen, maar de manier waarop de jongste uitslagen zijn be haald wijst in de goede richting. De goede prestaties tegen AZ '67 en NEC liggen dan ook nog vers in het geheugen. De toch wel ruime Ajax-aanhang zal met enige angst en vrezen de ontmoeting tegen de Alkmaarders tegemoet gezien hebben, met nog in het achterhoofd die duidelijke 3-0 nederlaag van het vorig jaar. Vooraf zou iedereen voor een gelijkspel ge tekend hebben, maar na de wedstrijd gezien te hebben, is het toch een hoopvolle zaak te kun nen constateren, dat de Amsterdammers eigen lijk ruim hadden moeten winnen. Pure pech bij Ajax en veel toeval en geluk bij AZ '67 stonden winst voor eerstgenoemde in de weg. Vooral in de tweede 45 minuten speelde Ajax zonder meer een goede partij voetbal, waarbij doelrijpe kan sen werden uitgespeeld. Het wachten was alleen op de doelpunten. Slechts één werd er geboren maar het hadden er eigenlijk twee of drie moeten zijn. AZ '67, de ploeg die bekend staat om het blijven doorgaan en het jagen naar goed resultaat, vooral als het tegen clubs als Ajax gaat, zakte bedenkelijk weg. En zolang het nog zo is, dat een elftal al dan niet goed voetbalt naarmate de tegenstander het toelaat, mag dat zonder meer als een verdienste van Ajax worden gerekend. Vanuit mijn positie op de staantribune kon ik ruimschoots de coaching van Rinus Michels vanuit de dug-out bekijken. Men kon eigenlijk aan zijn manier van aanwijzingen-geven goed zien, dat het voor het grootste deel naar wens ging, dat alle linies goed sloten en dat de zaak ook in de voorhoede steeds beter ging lopen. Er wordt wel eens gezegd dat een trainer, wanneer zijn elftal eenmaal in het veld is, machteloos staat en lijdzaam moet toezien in hoeverre de spelers zijn taktiek en aanwijzingen uitvoeren. Gezien de wijze van coaching welke Michels hanteert, heeft dat m.i. zeker wel invloed op de spelers die ook duidelijk letten op de aanwijzingen vanaf de zijkant. En ook Michels kan nog steeds blij zijn met een doelpunt, gezien zijn reactie bij Ajax' gelijkmaker. Opvallend was ook de goal van AZ en dan vooral wat daaraan vooraf ging. Een dieptepass op Brokamp werd door de AZ-defensie met de hand tegengehouden. De bal valt dood voor de voeten van Brokamp, die een fluitje van de scheidsrechter verwacht, wat echter niet komt omdat de arbiter de voordeelregel toepast. Brokamp houdt in, verliest de bal en uit de verwarring welke dan ontstaat, scoort AZ 1-0. Al met al een uitstekende wedstrijd welke voor Ajax hoop geeft voor de toekomst. Er straalde weer een dosis zelfverzekerdheid van het elftal, het liep allemaal wat beter en rokin 50.tel. 251050 tappen en Scheldestraat 47, tel. 791120 Het adres voor de betere ongematteerde sigaren Alle soorten aanstekers in goud en zilver Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 5