AJAX GLENTORAN MARTIN VAN DER KWARTEL Sigarenmagazijn TEGEN Ajax treedt vanavond voor de tweede maal aan in het toernooi om de UEFA-Cup 1975-1976. Tegen het Noord-Ierse Glentoran. Geen tegen stander die direct spreekt tot de verbeelding van de massa, maar wel een tegenstander waartegen Ajax weer eens vrijuit kan spelen en naar harte lust kan experimenteren. Iets wat in de gewone vaderlandse competitie niet mogelijk is, omdat experimenten dan de kansen op het landskam pioenschap in gevaar gaan brengen. Een gun stige loting was Glentoran dus voor de Amster damse brigade, die nog zoekende is naar de juiste formatie van de ploeg. Van topteam naar een normaal team is een stap terug, maar nog groter is de stap van normaal naar topteam. Ajax heeft daar in de voorgaande periode ook vele jaren over gedaan en deze fase zal nu opnieuw tijd gaan kosten. In Belfast triomfeerde Ajax met 1-6. De Noord-Ierse semi-profs wisten van tevoren dat zij een hopeloze strijd tegemoet gingen, maar verzetten zich met alle sportieve middelen die zij konden aanwenden. Ajax behoefde geen enkele maal alle registers open te trekken en kwam freewheelend aan de finish. Een 6 - 1-score was en is ruim voldoende voor het bereiken van de tweede ronde van het UEFA-Cup-toernooi, waarvoor de loting op vrijdag 3 oktober zal plaatsvinden. Beide ploegen hebben een winnende generale gehad. Beide met dezelfde cijfers: 3-0. Ajax versloeg onder eigen schijnwerpers het Doetinchemse De Graafschap; Glentoran bleef Portadown de baas. Een winnende generale behoeft echter niet altijd een vrijbiljet te zijn voor een goede tot uitstekende uitvoering. Ajax kan zorgeloos spelen, kan veel proberen, combinaties instuderen zelfs, hoewel natuurlijk niet alles kan worden ge ïmproviseerd, want het publiek wil ook wel wat aantrekkelijks aanschouwen. In de ontmoeting tegen De Graafschap heeft Michels reeds laten zien dat hij wijzigingen in de ploeg wil aanbrengen. Het opstellen van Ruud Krol als libero en Hulshoff in een vooruitgeschoven positie was een vingerwijzing dat er nieuwe wegen zullen worden ingeslagen. Kwaliteit is er nog steeds voldoende aanwezig in de rood-witte gelederen. „We hebben gewonnen, wij scoorden driemaal, de tegenstander geen enkele maal. Dat zegt toch voldoende," was het bescheid van trainer Jan van Daal na het treffen tegen De Graafschap. Hij lachte minzaam bij deze woorden. Ook Van Daal is ervan overtuigd dat er nog veel moet veranderen bij en in de ploeg, voordat er weer van „groot" voetbal kan worden gesproken. rokin 50,tel. 251050 Scheldestraat 47, tel. 791120 Het adres voor de betere ongematteerde sigaren Alle soorten aanstekers in goud en zilver Voorverkoop Ajax en Olympisch Stadion 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1975 | | pagina 4